Triduum Paschalne

Procesja Mężczyzn i Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30
Kazanie do mężczyzn wygłosi wykładowca psychologii na KUL ks. prof. Paweł Brudek

Katecheza dla doroslych 21.03.2024
Rekolekcje Wielkopostne

Na start Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej wraz z o. Mirosławem Lipowiczem zapraszamy na rekolekcje do koscioła parafialnego w Głogówku i filialnego w Rzepcach.

Katecheza dla doroslych 15.02.2024
Zakończenie renowacji rzeżb

W ostatnich dwóch latach trwały prace konserwatorskie przy trzech gotyckich rzeźbach: Matka Boska z Dzieciątkiem oraz święci Jan Chrzciciel i Jan Ewangelista z naszej kolegiaty. Zabiegi konserwatorskie odbywały się w pracowni prof. Jarosław Adamowicza z ASP w Krakowie. Zakończenie renowacji udało się dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz Fundacji Glogovia.

Boże Narodzenie 2023

Schola Światło dla młodych

Schola powstała z okazji Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w lipcu 2016 roku. Jednak wszystkim tak się to spodobało, że śpiewają i grają do dziś! Zespół zaczął się formować na początku 2016 roku. Celem zasadniczym założenia grupy były zbliżające się wówczas coraz większymi krokami Dni w Diecezjach. Naszym zadaniem było wzbogacenie śpiewem i muzyką każdej Schola Liturgii podczas tego ważnego wydarzenia. Opiekunką zespołu została nasza organistka, Julianna Petzuch. "Poprosił mnie o to ksiądz proboszcz. Przyjęłam wyzwanie z wielkim entuzjazmem i radością" – mówi Julianna. –"Wiedziałam, że będzie to dla wszystkich wielka przygoda" – dodała. Początki (jak zawsze) do najłatwiejszych nie należały. Spotykaliśmy się w małej salce obok plebanii. Niektórym brakowało odwagi. Skład Scholi stale się zmieniał: to ktoś odchodził, to ktoś nowy dochodził. Ostatecznie udało się nam stworzyć grupę około 20 osób, z przewagą dziewczyn. Członkowie to młodzież od szkoły podstawowej aż po studentów. Po raz pierwszy wystąpiliśmy jeszcze pod starą nazwą „Schola Światowych Dni Młodzieży” podczas Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę. Po Wielkanocy dołączyło do nas jeszcze kilka chętnych osób. W większości młodzież nie uczyła się wcześniej śpiewu, jednak kilka prób wystarczyło, aby miało to jakiś ładny wydźwięk. Do grupy śpiewającej dołączyły także osoby grające na instrumentach takich, jak skrzypce, gitary czy pianino. Kiedy zakończyły się centralne wydarzenia w Krakowie, do Głogówka powrócili jeszcze na kilka dni Panamczycy. Wtedy też przypadał I czwartek miesiąca. Ksiądz proboszcz zaproponował nam, abyśmy ubogacili naszym śpiewem Adorację w intencji powołań. I tak już pozostało. Odtąd w każdy I czwartek gromadzimy się, aby wspólnie wielbić Boga w Najświętszym Sakramencie. Oprócz tego śpiewamy na czuwaniach młodzieżowych w kościele parafialnym, organizujemy koncerty, dostajemy zaproszenia na urodziny, śluby,czy wspólny wyjazd do Wiednia. Na początku września przyjęliśmy nazwę „Światło dla Młodych” z trzech powodów: nie mogliśmy w nieskończoność nazywać się Scholą Światowych Dni Młodzieży, gdyż wydarzenie to dawno się już skończyło, chcieliśmy, aby pozostał jakiś ślad po tym wydarzeniu, dlatego dopasowaliśmy nazwę tak, aby skrót pierwszych liter „ŚdM” pozostał, ale przede wszystkim naszym wspólnym działaniem chcemy być takim światłem dla naszych rówieśników. "Mam nadzieję, że zespół będzie rozkwitał w coraz piękniejsze dźwięki" – mówi Julianna – "to wszystko na chwałę Pana!" – dodaje. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do naszej Scholi, aby nie bali się, ani nie wstydzili, nasze drzwi pozostają otwarte dla każdego, kto tylko ma ochotę śpiewać i wielbić Pana! Szczególne zaproszenie kierujemy do chłopaków, ponieważ jest nas tylko czterech, ale oczywiście dziewczęta są również bardzo mile widziane.
Jan Szwingel

Wspólnota Różańca Rodzinnego

Wspólnota Różańca Rodzinnego istnieje w Głogówku od lutego 1997 r. Członkowie wspólnoty modlą się w swoich rodzinach codziennie odmawiając jedną część różańca w takich samych intencjach, które są zmieniane co miesiąc. Spotykają się razem każdego 25 dnia miesiąca. Wieczór ten obejmuje modlitwę różańcową w kościele za małżeństwa i rodziny, Mszę św. sprawowaną w tej intencji. Spotkanie formacyjne odbywa się w salce również raz w miesiącu, ale w innym terminie.

Wspólnota pragnie wprowadzać w życie orędzia Matki Bożej z Medjugorje, szuka silniejszej więzi z Bogiem w sakramentach świętych. Większą uwagę przywiązuje do modlitwy i troski o budowanie relacji małżeńskich i rodzinnych, o to, by dawać w parafii świadectwo życia chrześcijańskiego.

To grupa, która chce obudzić ducha modlitwy w rodzinie i modlić się za rodziny.

Katecheza dla dorosłych

Formacja uczniów Chrystusa nie kończy się wraz z ukończeniem szkoły. Każdy człowiek powinien nieustannie odczuwać w swoim sercu głód Boga i niedosyt Jego poznania. Sobór Watykański II tak wielki nacisk położył na zaangażowanie laikatu. Mają oni swoje miejsce w parafii podczas sprawowania liturgii i w innych formach duszpasterstwa.
Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi właśnie katecheza dla dorosłych. Cotygodniowe spotkania mają na celu zaktywizowanie ludzi świeckich. Jest to czas na katechezę, wyjaśnienie pewnych problemów wiary, naukę nowych pieśni liturgicznych a także na zastanowienie się nad niedzielną Ewangelią (jako przygotowanie do kolejnego Dnia Pańskiego).
Spotkania katechetyczne odbywają się w każdą środę (z wyjątkiem wakacji) po wieczornej Mszy św. Prowadzi ks wikariusz.

Renowacja

Złóż ofiarę i wspieraj Parafię