Warsztaty muzyczno-liturgiczne w Głogówku

Drugi raz w naszej parafii odbywają się warsztaty liturgiczno-muzyczne. Inicjatorem i szefem przedsięwzięcia jest nasz wikariusz ks. Mateusz Mandalka. W trzydniowych zmaganiach bierze udział osiemdziesięciu uczestników pod okiem specjalistów w dziecinie muzyki chóralnej. Na zakończenie w niedzielę o godz. 16.00 wspólna msza pod przewodnictwem bpa Rudolfa Pierskały oraz koncert muzyki paschalnej .

Wielkanoc 2024

Po uroczyście przeżytym Triduum Paschalnym,  przy udziale Chóru Parafialnego Loreto i Chóru Młodzieżowego Światło dla Młodych, przy dźwiękach orkiestry parafialnej wyszliśmy w poranek wielkanocny o godz. 6.00 na zewnątrz świątyni, by podczas procesji rezurekcyjnej oznajmić światu, że Pan Nasz Jezus Chrystus zmartwychwstał i my jesteśmy tego świadkami. Procesji przewodniczył ks. prob. Ryszard Kinder, a homilie wygłosił ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego.

Wielkopiątkowa Procesja Mężczyzn

To już blisko cztery wieki tradycji. Także w tym roku przy sprzyjającej, ciepłej pogodzie, w Wielki Piątek o godz. 17.30 zebrały się rzesze mężczyzn począwszy od chłopców, a skończywszy na seniorach. To właśnie zwykle obok siebie w czasie tej procesji idzie wnuk, syn, ojciec i dziadek. Nieraz podczas kazania zatrzymują się przy grobie tego ostatniego. Procesji przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prof. Paweł Brudek, wykładowca psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W tym czasie kobiety uczestniczyły w kościele parafialnym w drodze krzyżowej. Po procesji o 18.30 wspólnie celebrowaliśmy Liturgię Męki Pańskiej.

Triduum Paschalne

To już drugi rok w parafii powiększonej o wiernych z Rzepiec i Nowego Dworu gromadzących się przy kościele filialnym. W Wielki Czwartek wspólnie przy jednym Stole Eucharystycznym zebraliśmy się w Wieczerniku Parafialnym o godz. 18.30. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej w kościele w Rzepcu była o godz. 17.30 a w kościele parafialnym o godz. 18.30. Święcenie pokarmów było w ZOLu, w kapliczkach w Głogówku i Nowych Kotkowicach, w kościele w Rzepcach oraz kosciele parafialnym od 10.00 do 16.00 co pół godziny.
W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna z poświęceniem źródła chrzcielnego została zaplanowana po zmroku na godz. 20.00, zaś w kościele filialnym o godz. 22.30 zakończona procesją rezurekcyjną.

Katecheza dla doroslych 21.03.2024

Renowacja