6 grudnia w Głogówku odpust

W tym jednym dniu zamiast do kościoła parafialnego wielu wiernych z Głogówka i okolicy przybywa do małego kościółka przy ul. Piastowskiej. Na wszystkich sześciu nabozeństwa kosciół był wypłeniony po brzegi. Słowo Boże podczas mszy głosił przeor z Mochowa o. Jan Tuburczy. Kaznodzieja przypomniał o wielkiej wartości czynienia dobra, którego nadrzdnym celem jest zbawienie.

Święto Marianek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest świętem patronackim Dzieci Maryi. Taka wspólnota działa w naszej parafii. Podczas uroczystej Eucharystii w szeregi marianek zostały przyjęte Zuzanna Imiołek i Katrin Heinrich. Pozostałe Marianki odnowiły przyrzeczenie. Na zakończenie dziewczęta ze swoją opiekunką p. Agnieszką Popielą oraz rodzicami, siostrami elżbietankami i kapłanami spotkali się przy stole biesiadnym.

50 lat szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku funkcjonuje już 50 lat w nowym budynku przy ul. Jana Pawła II. W ramach obchodów gościliśmy w kościele parafialnym o godz. 900 ks. bpa Pawła Stobrawę i społeczność szkolną. W czasie rozważania ks. Biskup w nawiązaniu do prefacji ze słowami: Nasze hymny pochwalne niczego Tobie nie dodają, ale się przyczyniają do naszego zbawienia, wskazał, że obchodzenie jubileuszy i świąt jest nam potrzebne dla osobistego uświęcenia. Po Eucharystii goście zwiedzali szkołę i następnie uczestniczyli w uroczystej akademii.

Peregrynacja Matki Bożej

Obraz Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu peregrynuje po krajach Europy od roku 2009. Dziś przewędrował do naszej Parafii. W naszej wspólnocie już od ponad roku cztery kopie obrazu nawiedzają rodziny. Nawiedzenie Matki Bożej Królowej Nowej Ewangelizacji Europy jest ważnym wydarzeniem dla tych, którzy każdego miesiąca przyjmują Ją w małych pielgrzymujących obrazach. Rodziny szensztackie uczestniczył w wieczornej Eucharystii i rpowadzonym przez siebie nabożeństwie maryjnym.

Turniej halowej piłki nożnej ministrantów

Turniej halowej piłki nożnej ministrantów dekanatu głogóweckiego.  Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Reprezentanci  parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku zajęli we wszystkich kategoriach II miejsce, a Jakub Gruchman otrzymał zaszczytny tytuł najlepszego piłkarza turnieju! Przebieg zawodów i wspaniała, sportowa rywalizacja pokazały, że ministranci potrafią nie tylko wzorowo pełnić służbę przy ołtarzu, ale także przyjmować właściwe, godne postawy w każdej sytuacji życiowej.

Nagroda za służbę

Ministranci i Marianki naszej Parafii wraz z Opiekunami udali się na wycieczkę wynagradzającą trud służby do Wrocławia, do ZOO i na basen. Wszyscy świetnie się bawili i na długo zostanie w ich pamięci ten dzień. Opłaca się zostać ministrantem czy marianką. Za gorliwą służbę czeka wspaniała nagroda. Wyjazd zaliczamy do udanych i czekamy na kolejne!

Wyjazd na spektakl "Gość oczekiwany"

W piątek, grupa parafian z Głogówka wybrała się na sztukę teatralną Zofii Kossak, pt. „Gość oczekiwany”. Święty Jan Paweł II jeszcze jak był wikariuszem założył zespół teatralny, który właśnie tę sztukę ćwiczył jako pierwszą. Skierowana ona jest dla każdej grupy wiekowej. Pan Jezus przychodzi do nas nieustannie. Wielokrotnie odtrącany znów puka do naszych drzwi. W każdej postaci potrafiliśmy odnaleźć cząstkę z naszego codziennego życia, które niejednokrotnie nas zaskakuje. Pojawiły się łzy wzruszenia. Sztuka ta na długo pozostanie nam w pamięci.

Świeto muzyków kościelnych

W wigilię wspomnienia św. Cecylii muzycy kościelni naszej parafii spotkali się na wspólnej modlitwie. Głogóweccy artyści rozpoczęli świętowanie od uroczystej Eucharystii z udziałem chóru parafialnego „Loreto” i chóru mniejszości niemieckiej „Glogovia”, scholi dziecięcej „AMDG” i scholi „ŚDM” oraz orkiestry dętej Glogovia Bras. Następnie uczestnicy udali się do Chaty Kmicica na poczęstunek i długie biesiadne rozmowy. Tak wielkie bogactwo zespołów muzycznych i ogromne zaangażowanie organistów stwarza przestrzeń liturgiczną.

Wyjazdowe posiedzenie PRD w Opolu

Tym razem zebranie głogóweckiej rady miało miejsce w Muzeum Diecezjalnym. Rozpoczęliśmy od spotkania przy stole w domu księży emerytów. Następnie podczas spotkania w centralnej sali muzeum zostały omówione sprawy bieżące parafii. Najwięcej czasu poświęciliśmy prezentacji Instrukcji Biskupa Opolskiego o przygotowaniu rodziców i chrzestnych oraz celebracji chrztu dzieci. Na koniec podziwialiśmy z ks. prof. Piotrem Maniurką eksponaty muzealne.