Pielgrzymki

• Pielgrzymka do Fatimy i Portugalii 9-15 lipca 2018
    Brak wolnych miejsc.

Poniedziałek 09.07.2018 –  Msza na rozpoczęcie w Głogówku. Prezjazd na lotnisko do Pragi. Przylot do Lisbony, transfer do hotelu w Fatimie obiadokolacja, nocleg.
Wtorek 10.07.2018
. Śniadanie. Przejazd do Batalha- do Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej (UNESCO) – zwiedzanie, następnie przejazd do Nazare – pięknie położonej wioski rybackiej nad samym oceanem. Pobyt na plaży, kąpiel. Powrót do Fatimy przez Opactwo Santa Maria w Alcobaca (UNESCO) na obiadokolacje i nocleg do Fatimy.

Środa 11.07.2018 – śniadanie, pobyt w Fatimie, następnie po południu wyjazd do TOMAR, gdzie znajduje się Klasztor Zakonu Chrystusa Króla (d. Templariusze) - UNESCO. Po zwiedzaniu powrót do Fatimy , obiadokolacja, nocleg
Czwartek 12.07.2018 - Śniadanie, pobyt w Fatimie m.in. Sanktuarium kaplica stojąca w miejscu objawień, Matki Bożej trójce pastuszków, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty, następnie wioska Aljustrel - gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Piątek- 13.07.2018 – Śniadanie, pobyt w Fatimie. Ok. 11.00 Przejazd do Santarem (ok. 55 km) - miasta gdzie w XI w. miał miejsce Cud Eucharystyczny. I dalej do Capo da Roca (ok. 115 km ) - najbardziej na zachód wysuniętego miejsca w Europie. Czas na zdjęcia. Przejazd do hotelu w Lisbonie (ok. 40 km) Obiadokolacja i nocleg.
Sobota- 14.07.2018 Śniadanie – zwiedzanie Lisbony: m.in. Dzielnica Belem, (słynna Wieża Belem i Klasztor Hieronimitów) Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych. ….. Obiadokolacja i nocleg w Lisbonie
Niedziela 15.07.2018 – śniadanie, wyjazd na lotnisko, przelot do Pragi i transfer do Głogówka

Świadczenia ujęte w cenie:
-przelot samolotem na trasie Warszawa- Lisbona -Warszawa
-6 noclegów: 4 w Fatimie, 2 w Lisbonie.
-6 śniadań, 6 obiadokolacji
- portugalski autokar na całej trasie
- ubezpieczenie NNW i KL SIGNAL IDUNA
- pilot – przewodnik polski na trasie,
- transfer: Głogówek- Warszawa - Głogówek
- Obowiązkową opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Podczas pobytu w Fatimie – codziennie wieczorem Różaniec i procesja ze świecami.
Codzienne msze święte odbywają się w świątyniach

Świadczenia nie ujęte w cenie: bilety wstępu, lokalni przewodnicy max. 80 EUR/ os (do rozliczenia w dniu zakończenia pobytu)

Terminarz planowaych pielgrzymek

Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny wyruszy z placu kościelnego 18 czerwca 2018 r. godz. 6.00

• Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola w dniach od 13 - 18 sierpnia 2018 r.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie w dniach 15 - 31 stycznia 2019 r.

Więcej informacji w kancelarii parafialnej.
Wpłaty i zaliczki można przekazywać na numer rachunku w Banku Spółdzielczym w Głogówku
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Ap.
48-250 Głogówek, ul. Kościelna 2
W tytule wpisujemy: Pielgrzymka oraz imię i nazwisko uczestnika