Plan Duszpasterski 2017

STAŁE TERMINY

Msze św. w niedziele– o godz. 7.00, 8.30 niemiecka, 10.00, 11.30 i 16.00
Msze św. w dni powszednie – o godz. 6.30 i 18.30
Msza św. Szkolna – czwartek o godz. 16.30 (16.00 spowiedź)
Msza św. dla młodzieży – piątek 19.30
Udzielanie chrztu – podczas sumy o godz. 11.30 w I niedzielę miesiąca i w sobotę wieczorem przed III niedzielą miesiąca
Okazja do spowiedzi – w dni powszednie 30 minut przed nabożeństwami, a w niedziele 15 minut przed
Nauka przedchrzcielna – w sobotę przed I niedzielą miesiąca o godz. 16.00
Msza św. za roczne dzieci – II niedziela miesiąca o godz. 11.30
Msza św. w intencji powołań kapłańskich i LSO – I czwartek miesiąca
Godzina Święta o powołania – I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
Msza św. dla seniorów– I piątek miesiąca o godz. 9.00
Nabożeństwo do NMP – po rannej Mszy św. w I sobotę miesiąca
Msza św. w intencji rodzin i małżeństw – 25 dnia każdego miesiąca
Nauki przedmałżeńskie – oraz (4 katechezy w sobotę o godz. 16.00 oraz 2 spotkania indywidualne w poradni), 26 maja – 28 maja w formie weekendu (początek w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę, po uprzednim zapisaniu 406 92 05
Nabożeństwa fatimskie - 13 dzień każdego miesiąca – godz. 19.00, (pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty)
Roraty w adwencie – godz. 17.00

ROK 2017

STYCZEŃ
Msze św. kolędowe o godz. 6.30 w intencji rodzin
6 Kolędnicy Misyjni (godz. 14.00 - 18.00)
8 Koncert Kolęd (godz. 17.00)
15 Koncert chóru parafialnego Loreto, chóru Glogovia i orkiestry dętej (godz. 17.00)
22 Festiwal kolęd naszych dzieci i młodzieży (godz. 17.00)

LUTY
26 - 28 Nabożeństwo czterdziestogodzinne
19 – 26 pielgrzymka do Ziemi Świętej

MARZEC
1 Środa popielcowa i początek REKOLEKCJI PARAFIALNYCH. Prowadzi ks. Piotr Kuc
2 Czuwanie dla młodzieży (godz. 20.00)
Droga krzyżowa dla dzieci w piątki (godz. 16.30)
Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki (godz. 18.00)
Gorzkie żale w niedziele (godz. 15.00)
19 Msza św. w intencji rzemieślników i mężczyzn i Bractwa św. Józefa (godz. 18.30)
25 Msza św. w intencji kobiet o okazji uroczystości Zwiastowania NMP (godz. 18.30)

KWIECIEŃ
7 Droga Krzyżowa Ulicami Miasta (godz. 19.00)
9 Niedziela Palmowa
13 Msza Krzyżma w Katedrze (Pielgrzymka ministrantów i marianek, godz. 9.30)
13 Msza Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.30)
14 Wielkopiątkowa procesja Mężczyzn (godz. 17.30)
14 Liturgia Męki Pańskiej (po procesji i Drodze Krzyżowej około godz. 18.30)
15 MSZA WIGILII PASCHALNEJ (godz. 20.00)
16 UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja (godz. 6.00)
23 Niedziela Miłosierdzia Bożego – Biała
25 Świętego Marka, procesja błagalna o urodzaje (godz. 6.00)
30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej (godz. 11.30)

MAJ
Nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. (godz. 18.00)
1 Nabożeństwo przy kapliczce na ul. Kąpielowej – Helberg (godz. 15.00)
1 pielgrzymka Bractwa św. Józefa i rodzin do Jemielnicy
3 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 10.00)
3 Nabożeństwo przy kapliczce w Olszynce (godz. 15.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji parafian z Winiar (godz. 9.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji parafian z Nowych Kotkowic (godz. 16.30)
7 Procesja wokół kościoła z relikwiami św. Kandydy (godz. 10.00)
7 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji strażaków (godz. 11.30)
11 Bierzmowanie młodzieży klas trzecich gimnazjalnych (godz. 18.30)
14 Procesja na Glinianą Górkę (godz. 8.30)
14 Nabożeństwo przy kapliczce w Nowych Kotkowicach (godz. 15.00)
21 Pierwsza Komunia Święta (godz. 10.00)
22 - 24 Dni Krzyżowe z procesjami błagalnymi
25 Msza św. w intencji rolników z Winiar (godz. 6.30)
25 Msza św. w intencji rolników z Oraczy (godz. 9.00)
25 Msza św. w intencji parafian z Nowych Kotkowic (godz. 16.30)
25 Msza św. w intencji rolników z Głogowca (godz. 19.00)
25 Nabożeństwo przy kaplicy na Oraczach (w j. niemieckim, godz. 17.30)
26 Msza św. w intencji Matek (godz. 18.30)
28 Nabożeństwo przy kaplicy Dalnej w Głogowcu (godz. 15.00)
26 – 28 Wieczory dla Zakochanych – kurs przedmałżeński

CZERWIEC
4 Zesłanie Ducha Świętego
15 Boże Ciało z procesją (godz. 8.30)
15 Biesiada Parafialna (od godz. 14.00)
17 Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Proboszcza
19 Pielgrzymka młodzieży na Górę św. Anny (godz. 6.00)
23 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego (godz. 8.00)
24 Msza św. na cmentarzu o dobre urodzaje dla Parafian z Oraczy (godz.6.00), procesja
24 Msza św. o urodzaje dla mieszkańców Głogowca przy kapliczce (godz. 16.30)

LIPIEC
2 pielgrzymka dzieci na Górze św. Anny
17 - 22 Święto Młodzieży na Górze św. Anny
23 Msza św. intencji kierowców i poświęcenie pojazdów (godz. 11.30)

SIERPIEŃ
2 ODPUST Porcjunkuli w kościele klasztornym
11-13 Odpust ku Wniebowzięcia NMP na Górze św. Anny
14-19 Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
15 Msza św. w intencji Parafian na Glinianej Górce (godz. 10.00)
25 i 26 Odwiedziny chorych przed odpustem
23 Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
24 Msza św. w intencji chorych parafian i okazja do spowiedzi (godz. 9.00)
27 ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. BARTŁOMIEJA (suma o godz. 11.30)
28 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu (godz. 18.30)

WRZESIEŃ
1 Rozpoczęcie Roku Szkolnego (Msza św. o godz. 8.00)
14 ODPUST kościoła Podwyższenia Krzyża św. na cmentarzu (godz. 18.30)
22 Czuwanie młodzieży ku czci św. Stanisława (godz. 19.30).
24 Dożynki parafialne (godz. 10.00)

PAŹDZIERNIK
Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00
1 Kiermasz – Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego (godz. 11.30)
4 ODPUST św. Franciszka w kościele klasztornym
7 Msza św. w intencji Róż Różańcowych (godz. 18.30)
8 Dzień Papieski
8 Msza św. w i intencji nauczycieli i katechetów (godz. 11.30)
9 Msza św. na cmentarzu za zmarłych parafian z Nowych Kotkowic (godz. 9.00)
15 Msza św. w intencji Służby Zdrowia (godz. 11.30)

LISTOPAD
1 Msza św. za zmarłych i procesja na cmentarzu (godz. 14.00)
1 Medytacja na cmentarzu prowadzona przez młodzież (godz. 18.30)
2 Msza św. na cmentarzu wojskowym w języku niemieckim (godz. 16.30)
2-8 Różaniec za zmarłych zalecanych i wypominanych (18.00)
6 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Winiar (godz. 9.00)
11 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 11.30)
13 Msza św. na cmentarzu za ++ parafian z Głogowca (godz. 8.00)
13 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Oraczy (godz. 9.00)
22 Msza św. w intencji muzyków kościelnych ku czci św. Cecylii (godz. 18.30)

GRUDZIEŃ
Roraty o godz. 17.00 (kazanie roratnie także podczas rannej Mszy św. o godz. 6.30)
6 ODPUST w kościele św. Mikołaja (godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.30, 17.00 i 18.30)
8 Msza św. w intencji Dzieci Maryi godz. 17.00
10 ODPUST ku czci Matki Boskiej Loretańskiej w kościele klasztornym
23 Adwentowe czuwanie młodzieży (godz. 19.00)
25 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
27 Msza św. i spotkanie w salce byłych ministrantów i lektorów (godz. 18.30)
28 Błogosławieństwo dzieci ku czci Świętych Młodzianków z (godz. 10.00 )
od 27 Odwiedziny duszpasterskie, o 6.30 Msza św. w intencji odwiedzanych rodzin
31 Uroczyste Zakończenie Starego Roku (godz. 16.00)