Nasz parafianin odznaczony krzyżem Pro eclesia et pontifice

W Uroczystość Objawienia Pańskiego na zakończenie uroczystej Eucharystii p. Waldemar Kurspiot  otrzymał z rąk ordynariusza opolskiego ks. bpa Andrzeja Czai prestiżowe wyróżnienie papieskie Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża). To jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża przeznaczone jest dla osób świeckich. Został ustanowiony przez papieża Leona XIII w 1888 na pamiątkę 50-lecia jego kapłaństwa. Przyznawany przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego. Pierwszą osobą w Głogówku, która otrzymała ten krzyż w 1984 roku, był wieloletni kościelny w Głogówku Józef Matysek.

Zobacz zdjęcia z nadania odznaczenia krzyża Pro eclesia et pontifice