Statystyka roku 2019

Księga chrztów 67 wpisów, o 9 mniej niż przed rokiem, ale i tak jest u nas tendencja przyrostowa.
Do księgi zmarłych wpisaliśmy 54 osoby, o 9 mniej niż w roku 2018. Jest to najmniejsza liczba zgonów od lat. Tymi cyframi możemy się cieszyć, bo trzeci raz rzędu więcej w roczniku było chrztów niż pogrzebów [12+]. Średni wiek dla kobiet to prawie 82 lata, a dla mężczyzn niespełna 78. Pośród zmarłych najstarszy parafianin miał 90 lat, najmłodszy zmarły 36. Najstarsza kobieta odeszła w wielu 99 lat, najmłodsza miała 57.
W Księdze I Komunii św. w mijającym roku zapisaliśmy 30 dzieci. To jest stosunkowo mało, ale trzeba pamiętać, że w Głogówku były tylko dwie małe trzecie klasy. To efekt reformy oświaty.  W październiku we wszystkich kościołach odbyło się liczenie wiernych. Frekwencja w naszym kościele parafialnym druki rok z rzędu o 40 osób drgnęła na plus.
Sakrament bierzmowania w tym roku przyjęło 36 naszych młodych parafian.
W księdze małżeństw odnotowaliśmy tylko 16 nowych pary. To jest bardzo duży spadek w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to znowu mieliśmy 200% normy.
Sakramenty uzdrowienia. Namaszczenie chorych w naszym kościele, ZOL-u i w domach parafian przyjęło 425 osób [o 50 więcej niż przed rokiem – pewnie z powodu Misji]. Kilka razy zanieśliśmy wiatyk czyli Komunię św. na ostatnią drogę.