"JESTEM" - XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000

To już 22 spotkanie, które odbyło się na Polach Lednickich (niedaleko Poznania), na którym zgromadziła się młodzież z całego kraju i zagranicy. Inicjatorem tych spotkań był Dominikan o. Jan Góra, który po śmierci 21 grudnia 2015 roku został pochowany na Polach Lednickich u stóp głazu z popiersiem św. Jana Pawła II. Co roku to miejsce przyciąga rzesze ludzi, bo Lednica to nie tylko spotkanie młodzieży, a także malucha, seniorów, motocyklistów i innych. Tegorocznym hasłem spotkania było słowo JESTEM - które oznacza odpowiedź na spotkanie z żywym Bogiem w spojrzeniu. Uczestnicy spotkania otrzymali zwierciło prawdziwego spojrzenia, w którym mogli zobaczyć siebie oraz wygrawerowany wizerunek Jezusa. Spojrzenie Jezusa nawiązuje do słów proroka Izajasza, "Ponieważ drogi JESTEŚ w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję, przeto daję ludzi za ciebie i narody za życie twoje"(Iz 43,4).

Czytaj więcej"JESTEM" - XXII Spotkanie Młodych...

Boże Ciało

Święto Bożego Ciała, zawsze przypada 60 dni po Wielkanocy, a więc 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego, tego dnia wychodzimy z naszych kościołów, aby zamanifestować naszą wiarę. W Głogówku tradycyjna msza Św. została odprawiona o 8. 30 na Rynku, po niej udaliśmy się ulicami naszego miasta z Chrystusem Eucharystycznym w procesji do 4 Ołtarzy, prosząc o błogosławieństwo dla naszych domów i miejsc pracy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany był fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W tym roku Ewangelię przy każdym ołtarzu odczytywał świeżo wyświęcony ks. diakon Radosław Radziwoń. W uroczystej procesji uczestniczyła duża grupa parafian oraz dzieci posypujących drogę kwiatami.

Zobacz zdjęcia z Bożego Ciała

„Duch, Duch Twój Panie…”.

Bierzmowanie to kolejny krok w drodze wtajemniczenia chrześcijańskiego. W tym roku 15 maja z rąk J. E. ks. Bpa Pawła Stobrawy przyjęło go kolejnych 87 młodych osób z naszej i sąsiednich parafii. To wielkie zaufanie i zaszczyt jakim Kościół obdarowuje młodego człowieka ofiarowując Dary Ducha Świętego na całe życie chrześcijańskie. Życzymy naszej młodzieży dobrych owoców w ich życiu, by stawali się coraz piękniejszymi świadkami Bożej Miłości. Bądźcie kochani Młodzi „światłem dla świata i solą dla ziemi”.

Ks. Tadeusz

Procesja na Glinianą Górkę

W drugą niedzielę maja wyruszyliśmy na tradycyjną procesję do kościółka na Glinianej Górce, która swoją genezą sięga roku 1629. W miejscu dzisiejszej niewielkiej świątyni w czasach wojen religijnych doszło do pojednania protestanckich i katolickich mieszkańców Głogówka. Obecny kościół stał się symbolem pojednania i miejscem pielgrzymek upamiętniających to wydarzenie. Podczas drogi ku górze pojednania towarzyszyła nam modlitwa różańcowa oraz wspólny śpiew pieśni maryjnych. W procesji wzięły udział poczty sztandarowe oraz młodzież w strojach ludowych, niosąca obrazy Matki Boskiej Łaskawej i św. Rocha. Głównym punktem procesji była uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz. Pielgrzymkę zakończyliśmy odśpiewaniem "Te Deum laudamus" w kościele parafialnym.

Zobacz zdjęcia z Procesji na Glinianą Górkę

Procesja ku czci św. Kandydy, patronki miasta.

Tradycja procesji zrodziła się w 1641 r., kiedy papież Urban VIII ofiarował ordynatowi głogóweckiemu Jerzemu III Oppersdorffowi relikwie św. Kandydy.
Każdego roku od trzech wieków, Głogówczanie za wstawiennictwem Świętej prosili Boga o opiekę i ochronę przed wielkimi nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Ta sam intencja towarzyszyła nam także w czasie tegorocznej procesji na Mszy Świętej o godz. 10:00.

Zobacz zdjęcia z Procesji z relikwiami  św. Kandydy

Nasz parafianin wyświęcony na diakona

Kościół opolski ma dziewięciu nowych diakonów. Święceń udzielił ks. bp Rudolf Pierszkała o godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim.  Pośród nowych diakonów jest nasz parafianin, ks. diakon Radosław Radziwoń.