Boże Ciało

Święto Bożego Ciała, zawsze przypada 60 dni po Wielkanocy, a więc 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego, tego dnia wychodzimy z naszych kościołów, aby zamanifestować naszą wiarę. W Głogówku tradycyjna msza Św. została odprawiona o 8. 30 na Rynku, po niej udaliśmy się ulicami naszego miasta z Chrystusem Eucharystycznym w procesji do 4 Ołtarzy, prosząc o błogosławieństwo dla naszych domów i miejsc pracy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany był fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W tym roku Ewangelię przy każdym ołtarzu odczytywał świeżo wyświęcony ks. diakon Radosław Radziwoń. W uroczystej procesji uczestniczyła duża grupa parafian oraz dzieci posypujących drogę kwiatami.

Zobacz zdjęcia z Bożego Ciała