Nowi lektorzy i ministranci

14 nowych ministrantów i 12 lektorów. Trudno sobie wyobrazić w naszej parafii liturgię eucharystyczną bez ministrantów.  Owszem, najważniejsze jest to, by był prezbiter sprawujący Najświętsza Ofiarę oraz lud wierny. Pan Jezus powołał apostołów i innych uczniów. Kościół od początku powoływał też diakonów. Początki Wspólnoty znają akolitów, a dziś trudno sobie wyobrazić Mszę św. bez służby ministranckiej. W tym roku kolejna kilkunastoosobowa grupa poszerzyła grono LSO. Dodatkowo przygotowanie do funkcji lektora i psałterzysty przeszli starsi ministranci i ministrantki. Obecnie grono ministrantów liczy ponad sześćdziesiąt osób, a jeszcze jedno przyjęcie będzie w grudniu. To ks. Paweł Chlipała tak pięknie przyciąga dzieci  i młodzież do służby przy ołtarzu.