Ferie z Bogiem

W dniu 10.02.2017 r., tuż po zakończeniu zajęć lekcyjnych, grupa ministrantów i lektorów z naszej parafii udała się do Ochotnicy Górnej w ramach akcji „Ferie z Bogiem”.
Plan organizatora wyjazdu ks. Proboszcza Ryszarda Kindera wykluczał nudę, leniuchowanie, posiadanie złego humoru a zakładał pogłębianie wiary, budowanie wspólnoty oraz czynny wypoczynek - jazdę na nartach. Cele wyprawy w góry zostały w pełni zrealizowane. Oj tak! Każdego dnia przez kilka godzin oddawaliśmy się urokom białego szaleństwa. Szusowaliśmy po stokach Białki Tatrzańskiej i Kluszkowiec.

 

 Doskonaliliśmy, często nawet dość boleśnie, nasze umiejętności narciarskie. Atrakcją wyjazdu okazały się także „sportowe poranki”, których pomysłodawcą i animatorem był nasz wikary ks. Tadeusz Komorek- drugi opiekun grupy. Powołał on spośród nas grupę śmiałków, która we wczesnych godzinach porannych biegała po wzgórzach Ochotnicy, by przygotować się mentalnie i fizycznie do wielogodzinnych zmagań z trasą narciarską. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii, wieczorami śpiewaliśmy, żartowaliśmy i graliśmy w karty. Niestety, „wszystko co dobre, szybko się kończy”! W dniu 14.02.2017 trzeba było spakować rzeczy i wracać do Głogówka. Po drodze zatrzymaliśmy się w Krakowie. Mogliśmy się zrelaksować w aquaparku, co też chętnie uczyniliśmy!
Już chyba po raz dziewiąty, wliczając wypady letnie, byłem w Ochotnicy. Zawsze, kiedy kończą się zajęcia w szkole, z niecierpliwością czekam na kolejny wyjazd. Każdy z nich jest dla mnie lekcją życia. Góry zachwycają swoim pięknem, ale uczą pokory i odpowiedzialności za siebie i innych ludzi. W imieniu wszystkich uczestników zimowiska w Ochotnicy ks. Proboszczowi Ryszardowi i ks. Tadeuszowi dziękuję za poświęcony czas oraz wielkie serce. Paniom Gospodyniom za rewelacyjne, domowe posiłki!
nadesłał Jakub