130. rocznica urodzin ks. Alberta Willmsky

130 lat temu 29 grudnia urodził się w Głogówku (Oberglogau) Albert Willimsky, męczennik II Wojny Światowej. W naszym kościele parafialnym w roku 1919 odprawił Mszę św. prymicyjną. Zamęczony osiemdziesiąt lat temu w obozie Sachsenhausen może niedługo być kandydatem na ołtarze.

https://www.zajezdnia.org/wh-2912

Koncert adwentowy

W najbliższą niedzielę 13.12.2020 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej Najpiękniejsza muzyka adwentowa i bożonarodzeniowa - Glogovia Chamber Music w wykonaniu głogóweckich artystów. Zaprezentuje się zespół

Glogovia Chamber Music
w składzie:
Julianna Petzuch- organy
Oskar Koziołek Goetz- bas-baryton
Rafał Poremba- trąbka
Robert Trinczek- trąbka
W programie utwory kameralne o tematyce adwentowej i bożonarodzeniowej. Usłyszymy dzieła J.S. Bacha, J. Stanleya,
F. Mendelssohna, F. Schuberta, C. Francka.

Uroczystość Wszytskich Świętych

W Uroczystość Wszytskich Święty z powodu szlejącej pandemii nie mogliśmy odwiedzić zmarłych na cmentarzach. Nie było też tradycyjnej procesji. Wszystkie msze i różaniec odmówiliśmy w kościele parafialnym. Z racji koronowirusa i licznych ograniczeń papież Franciszek udzielił możliwości zyskania odpustu za zmarłych na cały miesiąc listopad. RiP.

Dodatkowe msze w niedziele

W związku zaostrzeniem przepisów od niedzieli 18.10.2020 na co najmniej trzy tygodnie wprowadzamy dodatkową mszę przed południem, tak by było w kościele luźniej i bezpieczniej. Nie będzie mszy o 10:00, ale za to będzie o 9:30 i 10:30. Proszę przekazać dalej. 😷 Różaniec w kościele w tygodniu o 18:00 w niedziele o 15:00. Na YouTube z kaplicy Sióstr Elżbietanek o 20:30 🙏

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Inaczej niż w poprzednich latach wyruszyli indywidualni pielgrzymi na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku. Nocna droga, to do pokonania 42 km w obrysie granic dekanatu. Termin wrześniowy to nie to samo, co Wielki Post, ale mimo wszystko na nocną wyprawę zapisało się ponad czterdzieści osób.  Tematem EDK była „droga przebaczenia”.

Święto patronalne kościoła na cmentarzu

W święto podwyższenia Krzyża Świętego parafianie z Głogówka zebrali się na mszy odpustowej, której przewodniczył gwardian franciszkanów, o. Paweł Gogola. W Słowie Bożym sumista nawiązał do historii odnalezienia relikwii Męki Pańskiej przez św. Helenę. Przypomniał też, że tajemnica Krzyża Świętego jest nie tylko znakiem naszej wiary, ale nakazem wiary. Krzyż i ofiarą są wpisane w wierność Chrystusowi. Po Eucharystii wraz ze wszystkimi uczestnikami odmówiliśmy modlitwę różańcową podążając procesyjnie ze świecami wokół cmentarza.

Odpust i święcenia diakonatu

Podczas uroczystości odpustowych, po raz pierwszy w historii naszej parafii J. E. bp Paweł Stobrawa udzielił święceń diakonatu.
To dla parafii niezwykła sytuacja - mieliśmy kilku neoprezbiterów, ale to byli młodzi ludzie w przeciwieństwie do dk. Dariusza – stwierdza ks. Proboszcz. Ale ta różnica wieku, fakt, że jest starszy od proboszcza nie jest problemem, bo on świetnie potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji. Taki diakon mógłby być w każdej parafii. Teraz jako diakon będzie miał dodatkowe zajęcia z katechezy - od przedszkola po liceum, będzie angażował się w duszpasterstwo, głosił Słowo Boże, posługiwał podczas Mszy św., przy pogrzebach, odwiedzał chorych, chodził do ZOL-u, gdy tylko będzie to możliwe. Tak będzie przynajmniej do święceń prezbiteriatu. Zdjęcia: KARINA GRYTZ-JURKOWSKA Gość Niedzielny

Foto: K.A.

Zobacz zdjęcia z Odpust i święcenia diakonatu

 

Złóż ofiarę i wspieraj Parafię

Dotacja na rzecz
Proszę wybrać kwotę dotacji

Regulamin

Regulamin
9-2