Kandydatura do święceń diakonatu i prezbiteratu kleryka Dariusza Karbowskiego.

W Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela kl. Dariusz Karbowski - odbywający u nas praktykę duszpasterską, wyraziło gotowość poświecenia się na służbę Bogu i ludziom. Głównym celebransem tego wydarzenia był bp. Paweł Stobrawa. Obrzęd kandydatury, to bardzo ważny moment na drodze do święceń diakonatu, a następnie prezbiteratu. Można powiedzieć, że są to pewnego rodzaju zaręczyny, gdyż kandydat do święceń, oficjalnie zostaje przedstawiony Kościołowi, jako przyszły kapłan. Zapewniamy o modlitwie w jego intencji, aby dobry Bóg błogosławił mu w ważnych wyborach.

Festiwal Życia 6-9 lipca 2020

Młodzież od 7 kl. SP do 35 roku życia zapraszamy na Festiwal Życia. Każdy jest budowniczym swojej arki. Spotkanie będzie prowadziło do rozwoju czterech sfer twojego życia: fizycznej, psychicznej, intelektualnej i duchowej. Zapisy przez formularz. Link poniżej. Koszt 30 zł.

https://linkd.pl/zmzs

Uroczystość Bożego Ciała

Trwająca pandemia długo nie dawała nadziei na organizację procesji Bożego Ciała. W ostatniej chwili Biskup Opolski w myśl aktualnych przepisów sanitarnych pozwolił na procesje bez ograniczenia ilości wiernych przy zachowaniu dystansowania i noszeniu maseczek. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od Eucharystii na Rynku, po czym przeszła procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy (Rynek, Zamkowa, Kościuszki, Mickiewicza i Rynek). Na koniec błogosławieństwa eucharystycznego udzielił ks. proboszcz. W procesji mino zagrożenia uczestniczyło wiele osób, była orkiestra dęta, dzieci sypiące kwiatki, liturgiczna służba ołtarz, baldachim i poczty sztandarowe. Słowo Boże wygłosił ks. dr Joachim Kobienia. W kolejne dni oktawy Bożego Ciała procesja bedzie wokół kościoła o godz. 18.00.

Zobacz zdjęcia z Uroczystości Bożego Ciała

Przepisy sanitarne w kościołach Covid19

Wszystkie nabożeństwa transmitujemy na YouTubie
www.youtube.com/user/ParochieGlogoviensis

Msze w niedzielę o 7:00, 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 16:00 i 18:00

Ile osób może uczestniczyć w celebracji Mszy Świętej czy nabożeństwie? Według przelicznika 1 osoba na 15 m2. Do liczby tej nie są wliczane osoby sprawujące kult [zatem w naszym kościele parafialnym może być 57 uczestników]. W przylegających do kościołów placach i parkach nie obowiązuje przelicznik podany wyżej, lecz zasada dystansowania się, zgodnie z którą znajdujące się tam osoby powinny przebywać w odległości min. ok. 2 m od siebie.

Czytaj więcejPrzepisy sanitarne w kościołach...

Spowiedź w Wielkim Tygodniu

Wielki Piątek i sobota od 8:00 do 17:00

W kościele może jednocześnie przebywać 5 osób. Ewetualne kolejki na zewnątrz. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w godzinach rannych i południowych.
Na czas nabożeństw kościół jest zamknięty. W pozostałym porach możliwość prywatnej modlitwy.

Ważny komunikat

https://youtu.be/UlfF_5K3ym4

W sytuacji panującej pandemii musimy więcej się modlić, chociaż będzie to utrudnione w najbliższym czasie w naszych świątyniach. Liczba wiernych przebywających w nich jednocześnie nie może przekraczać 5 osób. Ks. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego udziału we mszy do odwołania. Wszytkie zamówione intencje sprawujemy w kościele parafialnym wg stałego porządku. Jedyny wyjątek stanowi jedna z intencji wieczornmych, którą odprawiamy w kaplicy św. Jóżefa o godz. 17.00.  Proponujemy, by z rodziny, które zamówiły intencję mszalną na konkretny dzie przyszły jako dwie osoby. Pozostali niech korzystają z transmisji.

Msze niedzielne trasminitujemy w internecie o godz. 7.00, 8.30 (w języku niemieckim), 10.00, 11.00 i 16.00.
W tygodniu msze o 6.30 i 18.30. Różaniec o godz. 20.30. Koronka o godz. 15.00

Proszę zatroszczyć się szczególnie o osoby starsze. Pomóżcie im też uruchomić transmisję na YouTube z naszego kościoła. Pozostałe spotkania i nabożeństwa sa odwołane.

https://www.youtube.com/user/ParochieGlogoviensis

Czytaj więcejWażny komunikat

Troska o zieleń na cmentarzu

Posadziliśmy w tym roku na cmentarzu  10 nowych lip i rok wcześniej 5 klonów w miejsce wyciętych i złamanych. Zgodnie z przepisami państwowymi, w tym przede wszystkim ochrony środowiska, cmentarze mają być terenem zielonym. Zależy nam też na tym, by zachować dotychczasowy stan drzewostanu, który nie tylko pięknie wpisuje się w krajobraz, ale też daje więcej czystego powietrza. Ponadto została przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne i redukcja konarów. W tym roku zostaną jeszcze wycięte dwa najbardziej zagrażające bezpieczeństwu drzewa. Bóg zapłać Gospodarzowi i Parafianom za pomoc przy tych pracach.