FlyPark - Radlin. Każdy dzień jest dobry, by latać!

Razem z mieszkańcami Kazimierza mieliśmy okazję się o tym przekonać na wspólnym feryjnym wyjeździe w poniedziałek, 10 lutego. Wyruszyliśmy już o 10:00 z naszego kochanego Głogówka w liczbie prawie trzydziestu osób. Po drodze dołączyła do nas grupa dzieci i młodzieży z Kazimierza wraz ze swoim duszpasterzem - ks. Janem. W czasie drogi śpiewaliśmy piosenki i układaliśmy wierszyki, dzięki czemu czas podróży bardzo szybko zleciał. Podsumowaniem wyjazdu był poczęstunek w słynnej restauracji pod dużą literą „M” w Raciborzu. Wszystkim dzieciakom i młodzieży życzymy dobrych ferii.

Kolędowanie w Šternberk

Chór Parafialny Loreto i Schola Światło dla Młodych z Głogówka.

Kolędowanie w wigilię Trzech Króli

Zaparszamy do ZYWEJ SZOPKI  na farskie podwórze w niedzielę 5 stycznia 2020 roku od godz. 15.00 do 19.00.

W programie jasełka, wystepy zespołów, wspólne kolędowanie i na koniec zimne ognie z kolęda Cicha noc, świeta noc.
a także gorace napoje.

Statystyka roku 2019

Księga chrztów 67 wpisów, o 9 mniej niż przed rokiem, ale i tak jest u nas tendencja przyrostowa.
Do księgi zmarłych wpisaliśmy54 osoby, o 9 mniej niż w roku 2018. Jest to najmniejsza liczba zgonów od lat. Tymi cyframi możemy się cieszyć, bo trzeci raz rzędu więcej w roczniku było chrztów niż pogrzebów [12+]. Średni wiek dla kobiet to prawie 82 lata, a dla mężczyzn niespełna 78. Pośród zmarłych najstarszy parafianin miał 90 lat, najmłodszy zmarły 36. Najstarsza kobieta odeszła w wielu 99 lat, najmłodsza miała 57.
W Księdze I Komunii św. w mijającym roku zapisaliśmy 30 dzieci. To jest stosunkowo mało, ale trzeba pamiętać, że w Głogówku były tylko dwie małe trzecie klasy. To efekt reformy oświaty.  W październiku we wszystkich kościołach odbyło się liczenie wiernych. Frekwencja w naszym kościele parafialnym druki rok z rzędu o 40 osób drgnęła na plus.

Czytaj więcejStatystyka roku 2019