Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy na szlak św. Bartłomieja Apostoła z Głogówka

piątek, 19 maraca 2021, godz. 18.30

PODZIĘKOWANIE ZA KOLĘDOWANIE

Serdecznie dziękujemy naszym małym aktorom oraz  ich rodzicom i katechetom za przygotowanie jasełek, i wcielenie się w role dzieci misyjnych. Kościół z natury jest misyjny, czyli gotowy do dawania świadectwa i „obrony nadziei, która w nas jest” (por. 1 P 3, 15). Dzięki Waszemu poświęceniu wiele dzieci i dorosłych będzie mogło usłyszeć o Panu Jezusie, o tym że są kochani miłością bez względu na kolor skóry czy miejsce zamieszkania. Wasza miłość jest największym darem, który możemy ofiarować bliźniemu. Do podziękowań pragniemy dołączyć wszystkich, którzy złożyli ofiarę do skarbonek misyjnych. W tym roku zebraliśmy 6 500 zł. Pieniądze zostaną przekazane na PDM oraz na misje w Boliwii do Santa Cruz, gdzie pracuje nasz zaprzyjaźniony misjonarz ks. Przemek. W imieniu misjonarzy dziękujemy Bogu za modlitwę i Waszą ofiarność. Bóg Zapłać!

Kolędowanie online

Ograniczenia spowodowane pandemia nie dają możliwości na organizowanie tradycyjnych koncertów kolęd. Korzystaj z możliwości transmisji w każda niedzielę stycznia w ramach nieszporów kolędują nasze zespoły muzyczne. Transmisja kolędowanie jest dostępna o godz. 15.00 na YouTube.

Statystyki życia religijnego

Księga chrztów ma w tym roku tylko 43 wpisy. Rok temu było 67 chrztów, a w 2018 aż 76. Już od prawie dekady u nas było więcej chrztów niż pogrzebów. Niezrozumiała jest ta sytuacja i chyba wynika z zaniedbania religijnego rodziców, którzy pod pozorem pandemii zaniedbują życie sakramentalne swych małych dzieci. Być może najważniejsze jest przyjęcie dla rodzinny, którego teraz nie mogą zorganizować.

Czytaj więcejStatystyki życia religijnego

130. rocznica urodzin ks. Alberta Willmsky

130 lat temu 29 grudnia urodził się w Głogówku (Oberglogau) Albert Willimsky, męczennik II Wojny Światowej. W naszym kościele parafialnym w roku 1919 odprawił Mszę św. prymicyjną. Zamęczony osiemdziesiąt lat temu w obozie Sachsenhausen może niedługo być kandydatem na ołtarze.

Koncert adwentowy

W najbliższą niedzielę 13.12.2020 serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej Najpiękniejsza muzyka adwentowa i bożonarodzeniowa - Glogovia Chamber Music w wykonaniu głogóweckich artystów. Zaprezentuje się zespół

Glogovia Chamber Music
w składzie:
Julianna Petzuch- organy
Oskar Koziołek Goetz- bas-baryton
Rafał Poremba- trąbka
Robert Trinczek- trąbka
W programie utwory kameralne o tematyce adwentowej i bożonarodzeniowej. Usłyszymy dzieła J.S. Bacha, J. Stanleya,
F. Mendelssohna, F. Schuberta, C. Francka.

Uroczystość Wszytskich Świętych

W Uroczystość Wszytskich Święty z powodu szlejącej pandemii nie mogliśmy odwiedzić zmarłych na cmentarzach. Nie było też tradycyjnej procesji. Wszystkie msze i różaniec odmówiliśmy w kościele parafialnym. Z racji koronowirusa i licznych ograniczeń papież Franciszek udzielił możliwości zyskania odpustu za zmarłych na cały miesiąc listopad. RiP.