Uroczystość Wszytskich Świętych

W Uroczystość Wszytskich Święty z powodu szlejącej pandemii nie mogliśmy odwiedzić zmarłych na cmentarzach. Nie było też tradycyjnej procesji. Wszystkie msze i różaniec odmówiliśmy w kościele parafialnym. Z racji koronowirusa i licznych ograniczeń papież Franciszek udzielił możliwości zyskania odpustu za zmarłych na cały miesiąc listopad. RiP.

Dodatkowe msze w niedziele

W związku zaostrzeniem przepisów od niedzieli 18.10.2020 na co najmniej trzy tygodnie wprowadzamy dodatkową mszę przed południem, tak by było w kościele luźniej i bezpieczniej. Nie będzie mszy o 10:00, ale za to będzie o 9:30 i 10:30. Proszę przekazać dalej. 😷 Różaniec w kościele w tygodniu o 18:00 w niedziele o 15:00. Na YouTube z kaplicy Sióstr Elżbietanek o 20:30 🙏

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Inaczej niż w poprzednich latach wyruszyli indywidualni pielgrzymi na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku. Nocna droga, to do pokonania 42 km w obrysie granic dekanatu. Termin wrześniowy to nie to samo, co Wielki Post, ale mimo wszystko na nocną wyprawę zapisało się ponad czterdzieści osób.  Tematem EDK była „droga przebaczenia”.

Święto patronalne kościoła na cmentarzu

W święto podwyższenia Krzyża Świętego parafianie z Głogówka zebrali się na mszy odpustowej, której przewodniczył gwardian franciszkanów, o. Paweł Gogola. W Słowie Bożym sumista nawiązał do historii odnalezienia relikwii Męki Pańskiej przez św. Helenę. Przypomniał też, że tajemnica Krzyża Świętego jest nie tylko znakiem naszej wiary, ale nakazem wiary. Krzyż i ofiarą są wpisane w wierność Chrystusowi. Po Eucharystii wraz ze wszystkimi uczestnikami odmówiliśmy modlitwę różańcową podążając procesyjnie ze świecami wokół cmentarza.

Odpust i święcenia diakonatu

Podczas uroczystości odpustowych, po raz pierwszy w historii naszej parafii J. E. bp Paweł Stobrawa udzielił święceń diakonatu.
To dla parafii niezwykła sytuacja - mieliśmy kilku neoprezbiterów, ale to byli młodzi ludzie w przeciwieństwie do dk. Dariusza – stwierdza ks. Proboszcz. Ale ta różnica wieku, fakt, że jest starszy od proboszcza nie jest problemem, bo on świetnie potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji. Taki diakon mógłby być w każdej parafii. Teraz jako diakon będzie miał dodatkowe zajęcia z katechezy - od przedszkola po liceum, będzie angażował się w duszpasterstwo, głosił Słowo Boże, posługiwał podczas Mszy św., przy pogrzebach, odwiedzał chorych, chodził do ZOL-u, gdy tylko będzie to możliwe. Tak będzie przynajmniej do święceń prezbiteriatu. Zdjęcia: KARINA GRYTZ-JURKOWSKA Gość Niedzielny

Foto: K.A.

Zobacz zdjęcia z Odpust i święcenia diakonatu

 

Odpust ku czci św. Bartłomieja Ap.

W niedzielę 30 sierpnia 2020 roku obchodzimy doroczny odpust głównego patrona parafii i naszego miasta, św. Bartłomieja Apostoła. Słowo Boże odpustowe głosi franciszkanin o. Jozue. Sumie o godz. 11.30 przewodniczy J.E. bp. Paweł Stobrawa, który udzieli święceń diakonatu Dariuszowi Karbowskiemu.  Uroczystości rozpoczynamy I Nieszporami w sobotę o godz. 16.30 a zakończymy Eucharystią za zmarłych w kościele na cmentarzu w poniedziałek o godz. 18.30.

44 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

W tym roku nasze piesza pielgrzymowania miała inny wymiar jak za zwyczaj. Głogówecka grupa wyruszyła 19 sierpnia po południu, by dotrzeć na Górę św. Anny , by o 19:00 wziąć udział w  Eucharystii, której przewodniczył J. E. bp Paweł Stobrawa. Nasza grupa liczyła ponad trzydzieści osób. "Pod opieką Matki - zanurzeni w Wielkiej Tajemnicy", to hasło które codziennie wprowadza tegorocznych pielgrzymów w tajemnicę Eucharystii, poprzez konferencje głoszone na pielgrzymim szlaku, czy w kościołach parafialnych w czasie duchowego pielgrzymowania.

Odwiedziny grupy rowerzystów

12 sierpnia zajechali do nas rowerzyści z parafii św. Bartłomieja w Rybnie, diecezja łowicka. ks. Proboszcz Andrzej Sałkowski organizuje co roku wyjazd rowerowy w czasie którego zwiedzają wcześniej zaplanowany rejon, tym razem ich trasa przechodziła przez bratnią parafię, z którą dzielimy wspólnego patrona św. Bartłomieja. Ks. Proboszcz Ryszard poczęstował rowerzystów pizzą i ugościł ofiarując nocleg. 13 sierpnia młodzież wraz z duszpasterzem uczestniczyła w porannej eucharystii, angażując się w służbę liturgiczną i śpiew.