Organiści

Julianna orgMarcin orgMarcin Imiołek przygodę z muzyką rozpoczął już w szkole podstawowej pobierając prywatnie naukę gry ma pianinie i keyboardzie. Gra na organach zaczęła się jednak dopiero w roku 2003, kiedy przyśnił mu się niedawno zmarły organista i dyrygent, imiennik, śp. Marcin Czaja. Usłyszał wtedy licealista słowa, Ty jesteś Marcin i masz zastąpić mnie Marcina. Błyskawicznie przygotował się do gry w kościele i jesienią obsługiwał wszystkie msze w tygodniu. W tym czasie Marcin był uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie perkusji [2003-2007]. Następnie ukończył studia muzyczne w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Artystycznym [2004-2009]. Od roku 2006 z powodzeniem jako dyrygent prowadzi Chór Parafialny Loreto, który śpiewem ubogaca liturgię Kościoła. M.in. chór wykonywał oprawę muzyczną podczas mszy transmitowanej przez telewizję ZDF. W repertuarze zespołu jest bogaty wachlarz utworów religijnych od czasów średniowiecza po współczesne kompozycje M. Frisiny, P. Pałki i P. Bębenka. Nasz organista na co dzień jest nauczycielem muzyki w szkołach podstawowych. Jego lekcje to atrakcyjne, pełne energii zajęcia, gdzie cała klasa jest zaangażowana w śpiew i grę na fletach, cymbałkach, bumbum rurkach i innych instrumentach perkusyjnych. W weekendy pracuje na weselach i imprezach klubowych jako wokalista i klawiszowiec popularnego i modnego na Opolszczyźnie zespołu muzycznego VOICE.

Kontakt:
Nr kom. +48 693 352 421

Julianna Petzuch – absolwentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów profesora Juliana Gembalskiego oraz adiunkta Krzysztofa Lukasa. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku przedszkolnym, pobierając prywatne lekcje gry na fortepianie. Od 2002r. uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach, kształcąc się w klasie fortepianu mgra Marka Kowalczewskiego oraz mgr Anny Rożek. W 2013r. ukończyła z wyróżnieniem Studium Muzyki Kościelnej w Opolu, w klasie organów mgr Gabrieli Czurlok. W 2015r. ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia na podstawie egzaminów eksternistycznych w klasie fortepianu mgr Aleksandry Kościów. Uczestniczyła w kursach interpretacji muzyki organowej i fortepianowej prowadzonych m.in. przez Stefana Baiera, Bernharda Haasa, Franza Prechtla (Niemcy),Williama Whiteheada, Davida Titteringtona (Oxford-Cambridge), Józefa Serafina, Romana Szlaużysa (Polska). Występowała podczas festiwali organowych w Oniksztach na Litwie, w Sejnach, Bieruniu Nowym, Jaworznie i Wodzisławiu Śląskim. W listopadzie 2011 r. zdobyła III nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym Diecezjalnych Studiów Organistowskich w Tarnowie. W kwietniu 2014 r. zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w miejscowości Rużomberok (Słowacja) oraz nagrodę specjalną za interpretację utworu Romualda Twardowskiego pt. „Musica festiva”. W listopadzie 2016 roku zdobyła wyróżnienie na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam”. W roku 2019 ukończyła studia z wyróżnieniem. Związana jest z parafią pw. św. Bartłomieja w Głogówku na Opolszczyźnie, gdzie pełni funkcję organistki.

Kontakt:
Nr kom. +48 880 807 894

Okazyjnie grywają w naszej Prafii: Rafał Kurpiela, Mateusz Stadnik i Samuel Wycisk.