Dni krzyżowe

Przed tradycyjną Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego  udajemy się o godz. 6.00 procesyjnie do krzyży, aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla rolników. W poniedziałek i środę procesja będzie wokół kościoła parafialnego, a we wtorek na cmentarzu.

Modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo w pracy

Wielu  z nas mimo trwającej pandemii, a może właśnie w czas zagrożenia, czuje konieczność modlitwy, zaczerpnięcia nadziei, zwrócenia się w stronę nieba, by dziękować za to co było dobre, za kolejny rok, dzień i godzinę oraz prosić o błogosławieństwo w pracy i urodzaje na roli. Św. Marku - módl się za nami!

Wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny

W naszej parafii już ponad szósty rok odmawiamy codziennie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o "miłosierdzie dla nas i całego świata". Posiadamy również dzwon nazwany imieniem św. s. Faustyny, a od ponad roku mamy zaszczyt posiadać relikwie tej wielkiej "Apostołki Miłosierdzia". W ubiegłym roku pandemia utrudniła uroczyste wprowadzenie relikwii jednej z największych świętych XX w.  Na dzisiejszym nabożeństwie popołudniowym w Święto Miłosierdzia Bożego, w uroczystym wejściu ks. Proboszcz wraz z asystą liturgiczną wprowadził i pobłogosławił relikwiarz św. siostry Faustyny. Przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Oprawę muzyczną, tego niezwykłego wydarzenia przygotowała p. Julianna Petzuch wraz ze scholą Światło dla Młodych. Święta siostro Faustyno módl się za nami.

MIŁOSIERDZIE TO PRAKTYKA ŻYCIA

W naszej parafii jest wielu dobrych ludzi, którzy pamiętają także o innych. Swoją życzliwością i dobrami materialnymi dzielą się z seniorami, niejednokrotnie zagubionymi i zapomnianymi w obecnym czasie trwającej pandemii. Miłym gestem zostali obdarowani podopieczni ZOL-u w Głogówku. Dzięki ofiarności dobrodziei, księża wraz z wolontariuszami przygotowali dla seniorów paczki ze słodyczami, kosmetykami i środkami higieny osobistej. Tak miłe gesty uczynku miłosierdzia dobrych ludzi są przyjmowane przez podopiecznych ZOL-u z ogromną wdzięcznością i wzruszeniem. Dzięki temu mają świadomość, że ktoś o nich pamięta i chce dzielić się swym dobrym sercem.

Święta Paschalne w Głogówku

Msze w Pierwsze Święto o godz. 6.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30 i 16.00

Msze w Drugie Święto  o godz. 7.00, 8.30, 9.30, 10.30, 11.30, 13.00 i 16.00

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy na szlak św. Bartłomieja Apostoła z Głogówka

piątek, 19 maraca 2021, godz. 18.30

PODZIĘKOWANIE ZA KOLĘDOWANIE

Serdecznie dziękujemy naszym małym aktorom oraz  ich rodzicom i katechetom za przygotowanie jasełek, i wcielenie się w role dzieci misyjnych. Kościół z natury jest misyjny, czyli gotowy do dawania świadectwa i „obrony nadziei, która w nas jest” (por. 1 P 3, 15). Dzięki Waszemu poświęceniu wiele dzieci i dorosłych będzie mogło usłyszeć o Panu Jezusie, o tym że są kochani miłością bez względu na kolor skóry czy miejsce zamieszkania. Wasza miłość jest największym darem, który możemy ofiarować bliźniemu. Do podziękowań pragniemy dołączyć wszystkich, którzy złożyli ofiarę do skarbonek misyjnych. W tym roku zebraliśmy 6 500 zł. Pieniądze zostaną przekazane na PDM oraz na misje w Boliwii do Santa Cruz, gdzie pracuje nasz zaprzyjaźniony misjonarz ks. Przemek. W imieniu misjonarzy dziękujemy Bogu za modlitwę i Waszą ofiarność. Bóg Zapłać!

Kolędowanie online

Ograniczenia spowodowane pandemia nie dają możliwości na organizowanie tradycyjnych koncertów kolęd. Korzystaj z możliwości transmisji w każda niedzielę stycznia w ramach nieszporów kolędują nasze zespoły muzyczne. Transmisja kolędowanie jest dostępna o godz. 15.00 na YouTube.