Bierzmowanie

Ks. biskup Waldemar Musioł udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszego głogóweckiego dekanatu. 158 młodych katolików zostało umocnionych darami Ducha Świetego podczas Eucharystii w Głogówku o godz. 16.00 oraz w Kórnicy o godz. 18.30. Przygotowanie rozpoczęło się w klasie szóstej itrwało niemal trzy lata. Msze koncelebrowali proboszczowie z parafii całego dekanatu.

(3) Parafia św. Bartłomieja Apostoła Głogówek | Facebook

Nabożeństwa majowe

Najpiękniejszy miesiąc maj, to radość z nadchodzącej wniosny, ale także czas, w którym modlimy się do naszej Orędowniczni u Boga, Najświętszej Maryii Panny. Pierwsze nabożeństwo tradycjnie na Helbergu, 3 maja na Olszynce, potem Rzepce, Nowe Kotkwocie i w ostatnią niedzielę maja Dalna Kapliczka w Głogowcu.

Triduum paschalne

Do pełni przeżywania Wielkanocy należy liturgia Triduum Paschalnego, którą rozpozczyna liturgia Wielkiego Czwartku a kończy procesja Zmartwychwstania Pańskiego. Tak też przeżywaliśmy te dni w duchum modlitwy, skupienia, nadziei i radości. Wielkie zaangażowanie muzyków i liturgicznej słuzby ołtarza pozwoliło przybliżyć się nam do Boga.

Wielkopiątkowa Procesja Mężczyzn 17:30

W strugach deszczu przeszła siągająca ponad trzystu lat tradycji wielkopiątkowa procesja mężczyzn i młodzieńców z Rynku na cmentarz w Głogówku. Mężczyźni noisą na ramionach figurę Chrystusa upadajacego pod ciężarem krzyża. Procesji przewodniczył i wygłosił kazanie o misji dawania świadectwa przez mężczyzn dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersyteu Opolskiego ks. prof. Mateusz Potoczny.

Wielkopiątkowa procesja mężczyzn w Głogówku (gosc.pl)

Zmarł ks. prob. Henryk Pasieka

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej smierci ks. Henryka Pasieki. W latach 1992 - 1994 był probszczem naszej głogóweckiej parafii. Pan Bóg wezwał go do siebie 16 stycznia 2023 roku w Leśnicy. Kilka dni temy skończył 63 lata. Jeszcze wczoraj głosił kazania a dziś już nie zjawił się na Eucharystii w swojej Parafii Leśnica. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Msza św. eksportacyjna odprawiona zostanie we wtorek 17 stycznia o 19.00 w kościele Trójcy Świętej w Leśnicy. Pogrzeb odbędzie się w środę 18 stycznia o 10.00 również w kościele parafialnym w Leśnicy.

Czytaj więcejZmarł ks. prob. Henryk Pasieka