Odpust w Rzepcach

ym w Rzepczach święto patronalne.  W tym dniu przypada w tym kościele diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy Eucharystią o godz. 900 a kończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.  Sumie odpustowej przewodniczy oraz głosi kazanie o. Marek Kołodziejczyk, nowy franciszkanin z Głogówka.

Czytaj więcejOdpust w Rzepcach

Pielgrzymka w Roku Jubileuszowym do Rzymu

Ruszyły zapisy na jubileuszową pielgrzymkę do Rzymu.
Co 25 lat Kościół przeżywa rok jubileuszowy. Wtedy m.in. zostają otwarte drzwi jubileuszowe czterech rzymskich bazylik większych. To jedyna okazja raz na 25 lat, by przejść przez bramy, które przez wiele lat są zamurowane. Przekroczenie każdej z drzwi bazylik związane jest z zyskaniem odpustu zupełnego. Także w roku jubileuszowym będzie wystawiony na widok publiczny Całun Turyński, autentyczna relikwia - płótno z odbiciem wizerunku Jezusa, w którym spoczywał w grobie Chrystus. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Wszystkie informacje i formularz wpisowy w linku poniżej:

Pielgrzymki (glogovia.pl)

Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza się powiększyła

Przyjęcie nowych ministrantek i ministrantów do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza miało miejsce 9 czerwca 2024 roku na Mszy Świętej o godzinie 16:00. Podejmującym służbę przy ołtarzu życzymy błogosławieństwa Bożego oraz nieustannej gorliwości.

Uroczystość Komunijna

Po uroczystości pierwszej Komunii św. organizujemy „Biały tydzień”, który de facto ma przedłużać uroczystości. To dobry czas na pielęgnowanie religijności i omawianie ważnych tematów w ramach kazań. W poniedziałek o godz. 900 jest msza dziękczynna sprawowana  w intencji nauczycieli i rodziców. We wtorek udaliśmy się na pielgrzymkę do sanktuariów na Górę św. Anny oraz Częstochowy.

Warsztaty muzyczno-liturgiczne w Głogówku

Drugi raz w naszej parafii odbywają się warsztaty liturgiczno-muzyczne. Inicjatorem i szefem przedsięwzięcia jest nasz wikariusz ks. Mateusz Mandalka. W trzydniowych zmaganiach bierze udział osiemdziesięciu uczestników pod okiem specjalistów w dziecinie muzyki chóralnej. Na zakończenie w niedzielę o godz. 16.00 wspólna msza pod przewodnictwem bpa Rudolfa Pierskały oraz koncert muzyki paschalnej .

Wielkanoc 2024

Po uroczyście przeżytym Triduum Paschalnym,  przy udziale Chóru Parafialnego Loreto i Chóru Młodzieżowego Światło dla Młodych, przy dźwiękach orkiestry parafialnej wyszliśmy w poranek wielkanocny o godz. 6.00 na zewnątrz świątyni, by podczas procesji rezurekcyjnej oznajmić światu, że Pan Nasz Jezus Chrystus zmartwychwstał i my jesteśmy tego świadkami. Procesji przewodniczył ks. prob. Ryszard Kinder, a homilie wygłosił ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego.

Wielkopiątkowa Procesja Mężczyzn

To już blisko cztery wieki tradycji. Także w tym roku przy sprzyjającej, ciepłej pogodzie, w Wielki Piątek o godz. 17.30 zebrały się rzesze mężczyzn począwszy od chłopców, a skończywszy na seniorach. To właśnie zwykle obok siebie w czasie tej procesji idzie wnuk, syn, ojciec i dziadek. Nieraz podczas kazania zatrzymują się przy grobie tego ostatniego. Procesji przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prof. Paweł Brudek, wykładowca psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W tym czasie kobiety uczestniczyły w kościele parafialnym w drodze krzyżowej. Po procesji o 18.30 wspólnie celebrowaliśmy Liturgię Męki Pańskiej.

Triduum Paschalne

To już drugi rok w parafii powiększonej o wiernych z Rzepiec i Nowego Dworu gromadzących się przy kościele filialnym. W Wielki Czwartek wspólnie przy jednym Stole Eucharystycznym zebraliśmy się w Wieczerniku Parafialnym o godz. 18.30. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej w kościele w Rzepcu była o godz. 17.30 a w kościele parafialnym o godz. 18.30. Święcenie pokarmów było w ZOLu, w kapliczkach w Głogówku i Nowych Kotkowicach, w kościele w Rzepcach oraz kosciele parafialnym od 10.00 do 16.00 co pół godziny.
W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna z poświęceniem źródła chrzcielnego została zaplanowana po zmroku na godz. 20.00, zaś w kościele filialnym o godz. 22.30 zakończona procesją rezurekcyjną.

Złóż ofiarę i wspieraj Parafię

Dotacja na rzecz