Rezurekcja

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Z tym hasłem na ustach wyruszyliśmy na procesji rezurekcyjnej dookoła kościoła, aby oznajmić światu, że Jezus żyje! Palący się Paschał, Krzyż przepasany stułą, figura Zmartwychwstałego i pusty grób kierują nasze oczy ku Zwycięzcy śmierci!

Zobacz zdjęcia z Rezurekcji

Liturgia Wigilii Paschalnej

O ile w Wielką Sobotę nie odprawia się Eucharystii (święcimy tylko pokarmy i adorujemy Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim) o tyle po zachodzie słońca odprawia się uroczystą Liturgie Wigilii Paschalnej. Ta pierwsza Msza Wielkanocna jest szczytem roku liturgicznego. Składa się z liturgii światła z poświeceniem ognia, liturgii słowa, na którą przewiduje się 9 czytań, liturgii chrzcielnej, podczas której wprowadza się nowych członków do Kościoła oraz odnawia się przyrzeczenia chrzcielne, a także liturgii eucharystycznej. Radosne Alleluja oznajmia wiernym, że Chrystus zmartwychwstał!

Zobacz zdjęcia z LIturgii Wigilii Paschalnej

Niedziela Palmowa

Rozpoczyna się Wielki Tydzień - okres przygotowania duchowego do Wielkanocy - będący wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy, na kilka dni przed ukrzyżowaniem. W kościele tego dnia święci się palmę - symbol "drzewa życia" i zwycięstwa. Obrzęd nawiązuje do ewangelicznego przekazu, według którego, ludzie tłumnie witający Jezusa wybiegli naprzeciw z gałązkami palmowymi wołając: "Hosanna!". Na każdej Mszy św. dokonano obrzędu poświęcenia palm. Tradycyjna procesja z palmami odbyła się podczas Mszy św. o godzinie 10.00. po procesji z palmami została odczytana Męka Pańska, gdzie w role poszczególnych bohaterów wcielili się rodzice dzieci przygotowujących się do Komunii św.

Zobacz zdjęcia z Niedzieli Palmowej

Droga Krzyżowa Ulicami Głogówka

Zapraszamy do wspólnej modlitwy najpierw w kościoła o godz. 18.30 a potem na ulicach miasta.

Fundacja Glogovia ratuje nasze zabytki

Od wielu lat Fundacja Glogovia w Głogówku wspiera renowację naszych zabytków. W tym roku kontynuujemy konserwację w nawie południowej kolegiaty św. Bartłomieja. Prace obejmują kompleksową konserwację malowideł ściennych i dekoracji sztukatorskich w przęśle środkowym obejmującym także ołtarz i konfesjonał. Także Ty możesz nam pomóc przekazując 1% należnego podatku właśnie dla Glogovii. Chociaż obecnie deklaracja 1% ma się odbywać automatycznie zgodnie z ubiegłoroczną deklaracją, to warto sprawdzić czy w Twojej deklaracji podany jest numer Fundacji Glogovia KRS: 0000220562.

Warsztaty gospel

W sobotę i niedzielę w głogóweckim domu kultury obyły się warsztaty wokalne "Wesoły wędrownmik" z muzyką Norberta Balachy. Nasza parafia była współorganizatorem wydarzenia. Prowadzący i uczestnicy uświetnili swym udziałem nabożeństwo w naszym kościele. Jesteśmy przekonani, że m.in. takie fromy rozwoju muzycznego wpływają na piękno śpiewu i muzyki wykonywaniej w czasie liturgii.

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019

Pod hasłem "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego" odbywały się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W licznej rzeszy wiernych z całego świata byli także mlodzi z naszej parafii oraz proboszcz i wikariusz ks. Tadeusz. Panama zaskoczyła nie tylko urokiem wielkiego miasta, ale też pięknym świadectwem wiary oraz trudnymi problemami Kościoła Ameryki Środkowej.