Kolejna konserwacja na finiszu

Kolejne fragmenty zabytkowych fresków i sztukaterii kolegiaty św. Bartłomieja w Głogówku odzyskały swój dawny blask. Komisja konserwatorska z przedstawicielami Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Diecezjalnego Kustosza Zabytków, wykonawcy i parafii, protokołem odebrali prace w zakresie nawy południowej. Pięknie prezentuje się odnowiony ołtarz z płótnami przedstawiającymi św. biskupa Erazma i kleryka jezuickiego św. Alojzego Gonzagi. Boki ołtarza zdobią figury przedstawiające świętych apostołów Piotra i Pawła. Środki finansowe nie pozwoliły na dokończenie wszystkiego. Ostatnia część nawy w zakresie przęsła zachodniego doczeka się konserwacji estetycznej dopiero w przyszłym roku. Projekt naszej Parafii dofinansowali: MKiDN, Sejmik Województwa Opolskiego i Fundacja Glogovia.

Zobacz zdjęcia z prac konserwatorskich 2019