Pielgrzymki

•  Terminarz  pielgrzymek planowaych w roku 2023

Ziemia Świeta - Izrael NOWY TERMIN 13 - 20 lutego 2023
więcej informacji pod telefonem 601 718 715 udziela ks. Ryszard Kinder

Tu się zapisujemy. Oczywiście jesteśmy też do dyspozucji w kancelarii

Wylot z Katowic LOT - 13.02.2023 godz. 12:10

DZIEŃ 1 Wylot z Polski. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 2 Śniadanie. Jerozolima. Góra Oliwna. Kościół Pater Noster, panorama starego miasta jerozolimskiego, Kościół Dominus Flevit, Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów. Po południu przejazd na Górę Syjon, gdzie odwiedzimy Wieczernik i symboliczyny Grób Dawida. Na koniec dnia odwiedziny w jednym z najpiękniejszych kościołów - Gallicantu czyli kur zapiał. powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na północ Izraela. Cezarea Nadmorska (parkarcheologiczny) wspomnienie św. Pawła oraz Poncjusza Piłata. Hajfa z kościołem Stella Maris i współczesną panoramą Hajfy - panorama Ogrodów Bahajskich. Po południu Nazaret, odwiedziny w największym chrześcijańskim kościele na Bliskim Wschodzie - kościele Zwiastowania oraz w kościele św. Józefa. Wizyta w Kanie Galilejskiej - odnowa sakramentu małżeństwa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Tabga - kościól Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu Piotra. Góra Ośmiu błogosławieństw oraz Góra Tabor, na która wjedziemy specjalnymi busikami podziwiając piękną panoramę. Na koniec dnia odwiedzimy Kafarnaum tzw. Miasto Chrystusa. Powrót do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Jerozolima. Przejście drogą krzyżową Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzanie Bazyliki w całości, wejście na Golgotę oraz do Grobu Pańskiego.Czas wolny na starym mieście w Jerozolimie na kawę i zakup pamiątek. Po południu Kościół św. Anny i wizyta pod ścianą płaczu. Przejazd do Ain Karem. miejsca nawiedzenie św. Elżbiety i narodzin Jana Chrzciciela. powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie. Betlejem. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego wraz z Grotą Narodzenia oraz Kościołem św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej upamiętniającej ucieczkę św. rodziny do Egiptu. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Przejazd do Yad Vashem. Spacer po przylegającym do niego parku. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 Śniadanie. Przejazd do Betanii do kościoła Marii, Marty i Łazarza a następnie do Jerycha, najstarszego miasta na  świecie, gdzie staniemy pod Górą Kuszenia. Po południu wizyta nad Rzeką Jordan - odnowa sakramentu chrztu. Przejazd nad Morze Martwe - czas na wypoczynek i kąpiel. powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 8 Wykwaterowanie z hotelu. przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

PROGRAM JEST RAMOWY I JEGO KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA GODZINY LĄDOWANIA SAMOLOTU, ŚWIETA LOKALNE, DOSTĘPNOŚĆ HOTELI ORAZ MSZY  ŚWIĘTYCH.

CENA: noclegi Betlejem, Nazaret i Jerozolima

30-35 osób w grupie  699 usd +  2350 zł przelot z ubezpieczeniem
35-40 osób w grupie  689 usd +  2350 zł przelot z ubezpieczeniem
40-45 osób w grupie  669 usd +  2350 zł przelot z ubezpieczeniem

cena zawiera: bilety lotnicze na trasie Waw-Tel Aviv - Waw - linie lotnicze LOT  - bagaż 20 kg + 8 kg, pełne ubezpieczenie, hotele 4* w opcji HB (4 noce w Betlejem 1 noc na północy Izraela i dwie noce w Jerozolimie). Na miejscu trzeba mieć 70 + 40 dolarów na opłacenie przewodników i na napiwki.

Zaplanowana jest wersja droższa o 140 dolorów, bo dwa noclegi będą w Jerolzolimie. Jest to drogie miasto, ale za to zyskujemy wiele cennych godzina na zwiedzanie Świętego Miast rano i późnym wieczorem. Naprawdę warto. Pewnych rzeczy nie zobaczy się w ciągu dnia. Ponadto unikniemy kolejek.

Organizator: Biuro Turystyczne Eternity Travel z Warszawy i Jerozolimy

Wpłaty i zaliczki można przekazywać na numer rachunku w Banku Spółdzielczym w Głogówku
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Ap.
48-250 Głogówek, ul. Kościelna 2
W tytule wpisujemy: Pielgrzymka oraz imię i nazwisko uczestnika

Wycieczko-pielgrzymka do Sanktuarium św. Krzyża i Sandomierza
TERMIN 17 -19 czerwca 2023

2 noclegi w hotelach, śniadania i obiadokolacje, przejazd autokarem. Szczegółowy program w opracowaniu. Zapisy od nowego roku.

szacunkowy koszt 800 do 900 zł
Organizator: Biuro Turystyczne TUR-BUD z Opola

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
TERMIN 22 lipca - 10 sierpnia 2023 (20 dni)

Zapisy przez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfPRyjKJAGBwatuxj3H-qXOPhucYcAManSaHjYCeDwStCkmA/viewform?usp=sf_link

Pobyt w Lizbonie 1 - 7 sierpnia (2023)
Po drodze parnerskie miasto w Niemczech i Francji oraz w drodze powrotnej Francja. Zapisy od 26 wrzesnia do 10 października. Liczba miejsc ograniczona. Przejazd busami. Maksymalnie 16 osób.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Ap.
48-250 Głogówek, ul. Kościelna 2
W tytule wpisujemy: Pielgrzymka oraz imię i nazwisko uczestnika