Pielgrzymki

Cena przy przy grupie 45 osób - 1434 euro
Cena przy przy grupie minimum 35 osób - 1494 euro

Zapisy przez fomularz SYCYLIA  lub w kancelarii do 15 lutego z zaliczką 500 zł
(ta kwota będzie oliczona od kwoty końcowej). W niedzielę 19 marca po Gorzkich Zalach około godz. 15.45 będzie zebranie z wpłatą 500 euro i wtredy zostaną podane terminy kolejnych płatności)

Wpłaty i zaliczki można przekazywać na numer rachunku w Banku Spółdzielczym w Głogówku lub ewentualnie w kancelarii gotówką
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Ap.
48-250 Głogówek, ul. Kościelna 2
W tytule wpisujemy: Pielgrzymka oraz imię i nazwisko uczestnika

Ziemia Świeta - Izrael 13 - 21 lutego 2023
więcej informacji pod telefonem 601 718 715 udziela ks. Ryszard Kinder

Ramowy program:

Przejazd do Ain Kareem, miejsca spotkania Elżbiety i Marii oraz narodzin Jana Chrzciciela
Mszą świętą rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie.

Jerozolima. Góra Oliwna. Kościół Pater Noster, panorama starego miasta jerozolimskiego, Kościół Dominus Flevit, Ogród Oliwny i Kościół Wszystkich Narodów.
Po południu przejazd na Górę Syjon, gdzie odwiedzimy Wieczernik i symboliczyny Grób Dawida.
Na koniec dnia odwiedziny w jednym z najpiękniejszych kościołów - Gallicantu czyli kur zapiał.

Przejazd na pólnoc Izraela. Cezarea Nadmorska (parkarcheologiczny) wspomnienie św. Pawła oraz Poncjusza Piłata. Hajfa z kościołem Stella Maris i współczesną panoramą Hajfy - panorama Ogrodów Bahajskich.
Po południu Nazaret, odwiedziny w największym chrześcijańskim kościele na Bliskim Wschodzie - kościele Zwiastowania oraz w kościele św. Józefa. Wizyta w Kanie Galilejskiej - odnowa sakramentu małżeństwa.

Rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Tabga - kościól Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Prymatu Piotra. Góra Ośmiu Błogosławieństw oraz Góra Tabor, na która wjedziemy specjalnymi busikami podziwiając piękną panoramę. Na koniec dnia odwiedzimy Kafarnaum tzw. Miasto Chrystusa.

Jerozolima. Przejście drogą krzyżową Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzanie Bazyliki w całości, wejście na Golgotę oraz do Grobu Pańskiego.Czas wolny na starym mieście w Jerozolimie na kawę i zakup pamiątek.
Po południu Kościół św. Anny i wizyta pod ścianą płaczu.

Betlejem. Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego wraz z Grotą Narodzenia oraz Kościołem św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej upamiętniającej ucieczkę św. rodziny do Egiptu.
Po południu przejazd na Pole Pasterzy.
Przejazd do Yad Vashem - muzeum holocaustu. Spacer po muzeum i przylegającym do niego parku.

Przejazd do Betanii do kościoła Marii, Marty i Łazarza a następnie do Jerycha, najstarszego miasta na  świecie, gdzie staniemy pod Górą Kuszenia.
Po południu wizyta nad Rzeką Jordan - odnowa sakramentu chrztu. Przejazd nad Morze Martwe - czas na wypoczynek i kąpiel.

Wycieczko-pielgrzymka do Sanktuarium św. Krzyża i Sandomierza
TERMIN 17-19 czerwca 2023

2 noclegi w hotelach, śniadania i obiadokolacje, przejazd autokarem. Szczegółowy program w opracowaniu. Zapisy od nowego roku.

szacunkowy koszt 800 do 900 zł
Organizator: Biuro Turystyczne TUR-BUD z Opola

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie
TERMIN 22 lipca - 10 sierpnia 2023 (20 dni) autokarem

Tudzień misyjny w diecezji portugalskiej
Pobyt w Lizbonie 1 - 7 sierpnia (2023)
Po drodze partnerskie miasto w Niemczech i Francji oraz w drodze powrotnej Francja. Zapisy jeszcze trwają. Liczba miejsc ograniczona. Pielgrzymka autokarowa.