Ekstremalna Droga Krzyżowa w Głogówku

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) to wyzwanie – ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności, milczeniu i zmaganiu się z trudnościami drogi. Człowiek zdany jest na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę, rozważania czternastu stacji męki Jezusa i podąża wyznaczoną trasą. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza oraz przekracza siebie. To doświadczenie nie tylko fizyczne lecz również duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.
Głogówecka EDK rozpocznie się 7 kwietnia - Mszą Świętą w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku o godz. 18:30. Po mszy św. sprzed kościoła parafialnego wierni wyruszą jedną z dwóch tras: tradycyjną Głogówecką Drogą Krzyżową ulicami miasta albo Ekstremalną Drogą Krzyżową wokół Gminy Głogówek.
Więcej na temat EDK można się dowiedzieć na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na profilu FB https://www.facebook.com/GLOGOWEK.EDK/.
25 marca o godzinie 17:00 w Chacie Kmicica przy głogóweckiej plebanii odbędzie się spotkanie informacyjne na temat głogóweckiej EDK.
Zapisy chętnych do uczestniczenia w EDK na stronie internetowej:
www.edk.org.pl