EDK w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku

W tym roku w dniu 7 kwietnia Głogówek dołączył do miejscowości w których odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa miała kształt serca i liczyła 42 km. Rozpoczęliśmy mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła a następnie szliśmy, głównie polnymi drogami, wokół gminy Głogówek, rozważając Mękę Pańską przy przydrożnych krzyżach i kaplicach. Stacja ostatnia to Boży Grób znajdujący się na terenie klasztoru Ojców Franciszkanów w Głogówku. Udział w EDK zadeklarowało 136 osób w wieku od 14 do 69 lat. Większość (około 70%) ukończyła trasę i mimo ogromnego fizycznego zmęczenia a nawet wyczerpania mówiła o wielkiej radości z uczestnictwa w przeżyciu duchowym, które daje EDK. Do zobaczenia za rok na głogóweckiej trasie w kształcie serca.

nadesłał Marek Szała, lider trasy rejonu Głogówek