Wielki Czwartek - Msza Krzyżma

W Wielki Czwartek, czyli dniu ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, członkowie Liturgicznej Słuzby Ołtarza przy parafii pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Głogówku wraz z kapłanami, udali się na tradycyjną, coroczną pielgrzymkę do Opola. W Katedrze św. Krzyża uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. i spotkali się z Biskupem Andrzejem Czają. Po zakończonej Eucharystii Łukasz Czarny otrzymał z rąk ks. biskupa opolskiego wyróżnienie za wieloletnią, wzorową służbę przy ołtarzu.
Nasz kolega, Łukasz, jest nie tylko doskonałym lektorem, ale także wspaniałym człowiekiem. Jego posługa nie ograniczała się nigdy jedynie do czytania Słowa Bożego, ale przez wiele lat związana była z realizacją rozmaitych zadań na rzecz parafii. Postawa Łukasza Czarnego dla wielu członków LSO może być godna naśladowania.
Po zakończeniu uroczystości w katedrze ministranci, lektorzy i marianki zostali zaproszeni przez głogówieckich kapłanów na słodki poczęstunek-wspaniałe lody i ciasto.
nadesłał Jakub K.