Wielki Piątek

Charakter tego dnia jest w Kościele szczególny. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej, by podkreślić, że dla chrześcijan jest to dzień modlitwy i zadumy. Na znak żałoby nie dzwonią dzwony i nie grają organy. Podczas liturgii zamiast dzwonków używa się kołatek. O godzinie 15:00 w naszym kościele została odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17:30 mężczyźni zgromadzeni na Rynku Procesji Mężczyzn na cmentarz, niosąc figurę Chrystusa upadłego pod krzyżem. Procesji przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. bp Rudolf Pierskała. Poddasza kazania wskazywał rolę mężczyzn podczas Drogi Krzyżowej Chrystusa. Po procesji w kościele odbyła się liturgia Męki Pańskiej, której szczytem było odsłonięcie oraz adoracja krzyża. Po liturgii Eucharystyczny Chrystus został przeniesiony do Bożego Grobu.