Niezasłużony dar!

Z początkiem maja (11.05.2017) w naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania, którego udzielił ks. bp. Rudolf Pierskała. Zjechali się do nas młodzi wraz ze swoimi rodzinami oraz duszpasterzami z parafii naszego dekanatu, by wspólnie przeżyć tę uroczystość i przede wszystkim otrzymać pełnię darów Ducha Świętego. Do sakramentu bierzmowania przystąpiła młodzież z parafii: Kierpień, Kórnica, Biedrzychowice, Mochów, Rozkochów oraz Głogówek.Nowością było wydarzenie błogosławieństwa rodziców jeszcze przed mszą świętą. To był ważny moment kiedy rodzice, którzy około szesnaście lat wcześniej przynieśli swoje dzieci do chrztu teraz im towarzyszą na dalszej drodze chrześcijańskiego życia. Ta chwila była bardzo wzruszająca dla wszystkich uczestników.Tego dnia w naszej parafii przystąpiło do bierzmowania 76. młodych członków Kościoła.
Bp. Rudolf w energicznym kazaniu mówił o symbolach sakramentu bierzmowania, ale również zachęcał do rozwoju darów które otrzymują w tym sakramencie. Niech Duch Święty prowadzi młodzież i wszystkich, którzy otrzymali sakrament bierzmowania, a jego owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, uprzejmość napełniają nasze serca, nasze wspólnoty i cały Kościół.
nadesłał ks. Tadeusz