Pierwsza Komunia 2017

21 maja 2017 roku, po dwuletnim okresie przygotowawczym, 68 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii. Pociechom towarzyszyli rodzice, chrzestni, członkowie oraz przyjaciele rodzin. Homilię w czasie uroczystej Mszy Św. wygłosił główny celebrans - ks. proboszcz Ryszard Kinder, który przypomniał zebranym o znaczeniu wierności przykazaniom, stanowiącym wyraz miłości człowieka do Boga i Stwórcy do świata. Doskonałą egzemplifikację kazania stanowiła dekoracja przygotowana przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych, nawiązująca do Dekalogu i układu zawartych w nim treści. Przed błogosławieństwem końcowym uroczystej Eucharystii dzieci przystępujące po raz pierwszy do Stołu Pańskiego dziękowały Panu Jezusowi za obecność i miłość, rodzicom za dar i przykład życia, kapłanom oraz siostrom zakonnym za pomoc w animowaniu i realizowaniu działań, związanych z przygotowaniem się do pełnego udziału w Eucharystii.
nadesłał Jakub K.