Biały Tydzień

W dniu 22 maja 2017 Mszą Świętą o godzinie 9.00 dzieci pierwszokomunijne rozpoczęły świętowanie tzw. Białego Tygodnia, czyli okresu siedmiu dni przypadających tuż po uroczystości pełnego uczestniczenia w Eucharystii. „Wychowanie to przykład i miłość, więcej nic” - sentencja ta stanowiła wyraz wdzięczności oraz uznania dla katechetów, nauczycieli oraz wychowawców, czyli osób, które umożliwiły w życiu małego człowieka zrozumienie istoty nauki Chrystusa. W kazaniu na ten dzień ksiądz proboszcz Ryszard Kinder przypomniał o znaczeniu słów: „ przepraszam”, „ dziękuję” , „ proszę”, dzień dobry”, Szczęść Boże” w relacjach międzyludzkich. Po zakończonej Eucharystii wszyscy zebrani mieli okazję zwiedzić podziemia kościoła parafialnego. Rodzice przygotowali dla wychowawców, katechetów oraz swoich dzieci uroczysty poczęstunek.
nadesłał Jakub K.