Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Górę Świetej Anny i do Częstochowy

W środę, 24 maja 2017 roku dzieci, które w niedzielę po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, udały się na pielgrzymkę na Górę Świętej Anny i do Częstochowy. W „ religijnym sercu diecezji opolskiej” - bazylice św. Anny odbyła się Msza Św.. Następnie ksiądz proboszcz przybliżył zebranym rys historyczny sanktuarium. Przypomniał także o niezwykle doniosłym wydarzeniu związanym z tym miejscem, jakim była wizyta Jana Pawła II w 1983 roku. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na posiłek i odpoczynek, dzieci udały się do Częstochowy. Oddały pokłon Matce Boskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Zwiedziły obiekty należące do jasnogórskiego sanktuarium, podziwiały dzieła,świadczące o wielkości polskiej kultury oraz historii. Mimo niesprzyjającej pogody, wszystkim uczestnikom pielgrzymki dopisywały humory. Nikt nie skarżył się na przenikliwe zimno i porywisty wiatr. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się słowom księdza proboszcza Ryszarda. Śpiewały pieśni, odmówiły różaniec oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bardzo zadowolone powróciły w godzinach wieczornych do rodzinnego miasteczka.
nadesłał Jakub K.