Pielgrzymka młodzieży na Górę Świętej Anny

19 czerwca wczesnym rankiem, o szóstej rano, kiedy normalnie młodzież śpi, nasi młodzi z gimnazjum i z liceum wraz ze swoimi wychowawcami i dorosłymi sympatykami pielgrzymek, wyruszyła na tradycyjną, co roczną pieszą pielgrzymkę na Górę Świętej Anny. Od samego początku sprzyjała nam dobra pogoda. Młodzież zaangażowała się w przygotowanie specjalnych śpiewników i poprowadzenie śpiewu. Została też powołana specjalna grupa porządkowa, która zajęła się niesieniem nagłośnienia oraz troską o bezpieczeństwo na drodze, nazwaliśmy tą grupę "Diakonia Muzyczna" i "Diakonia Porządkowa". Nasza trasa przebiegała przez miejscowości takie jak: Nowe Kotkowice, Rozkochów, Walce gdzie w Antoszce w tamtejszej restauracji właściciele przygotowali dla nas napoje i posiłek, co było dla nas wielką radością. Jedną z atrakcji była przeprawa promem w miejscowości Mechnica do Zdzieszowic, wtedy, aż chciało się zaśpiewać sentymentalną pieśń "Barka". Na Górę świętej Anny dotarliśmy na 14: 00 przywitaliśmy babcię Annę w Jej Bazylice. oo. Franciszkanie dali nam okazję do skorzystania z sakramentu pokuty by o 15: 00 z czystym sercem uczestniczyć we mszy świętej, której przewodniczył nasz duchowy przywódca ks. Paweł, a koncelebrował ks. Tadeusz. Słowo przywitania i homilię skierował do nas o. Zenon, rodem z Głogówka. Msza młodzieży znów udowodniła, że jest zdolna do wielkich rzeczy i że potrafi zejść z "kanapy i ubrać wyczynowe buty". Bogu niech będą dzięki.
nadesłał ks. Tadeusz