Święto Młodzieży na Górze Św. Anny

Od dnia 17.07.2017r. wraz z ks. Tadeuszem byliśmy przez 5 dni na Górze św. Anny na Święcie Młodzieży. Tematem tegorocznego spotkania było ,,Masz talent!’’. Zainteresowało nas to, gdyż młodzi ludzie często uważają, że nie mają talentów i zakopują je jak sługa z przypowieści o talentach. Spakowani, z walizkami pełnymi jedzenia na cały tydzień, pojechaliśmy. Od razu zaprzyjaźniliśmy się z naszymi współlokatorami. Cały tydzień był niesamowitym przeżyciem. Mogliśmy poznać wiele nowych ludzi podczas pracy w grupach i koncertów, które były co wieczór. Dowiedzieliśmy się co nieco o różnych talentach na ciekawych konferencjach. Jednym z najbardziej wspominanych wydarzeń jest nabożeństwo ekumeniczne, na którym wszyscy przekazaliśmy sobie znak pokoju, nie tylko z katolikami, ale również z osobami wyznania ewangelickiego, a nawet z samym biskupem. Bardzo przeżyliśmy też wieczorne nabożeństwa, nocne adoracje oraz codzienne Msze Św. gdzie mogliśmy doświadczyć obecności Chrystusa. Wydarzenie było prowadzone przez tamtejszych franciszkanów, którym jak zawsze dopisywał humor i nie zabrakło śmiesznego pojedynku na rymy między o. Urbanem a o. Kamilem oraz śpiewania disco polo przez o. Teofila. Cały tydzień przybliżył nas do Boga oraz pokazał, że każdy ma swój talent i powinien go rozwijać, by wydał jak największe owoce.
Nadesłała Anna Samson