Zjazd rodziny Oppersdorffów

Z początkiem września w naszym mieście odbywał się pierwszy zjazd Rodziny von Oppersdorff. Potomkowie byłych właścicieli Głogówka uczestniczyli w prelekcjach o historii rodu, wzięli udział w grze terenowej, a także w 25 Śląskim Festiwalu im. Ludwika van Beethovena. Ostatni dzień pobytu rozpoczął się uroczystą Mszą św. o godz. 8.30 w kościele parafialnym, sprawowaną przez abp Alfonsa Nossola. W Słowie Bożym ks. abp przypomniał dzieje rodu von Oppersdorff, podkreślając stałość ich katolickiej wiary. Przytaczając koleje losu czterech stuleci, wymieniał najważniejsze zasługi dla Kościoła, Śląska, a także Polski. Po Mszy św. Rodzina von Oppersdorff miała okazję zwiedzić rodową kaplicę, kryptę, w której zostały złożone ciała przodków, a ponadto głogówecki zamek, będący ich dawną siedzibą.

Zobacz zdjęcia ze zjazdu rodziny von Oppersdorffów