Koncert organowy Julianny Petzuch i rozdanie statuetek św. Bartłomieja

W środę w naszym kościele odbył się kolejny koncert 25 Śląskiego Festiwalu im Ludwika van Beethovena. Jak pierwsza wystąpiła Julianna Petzuch – nasza organistka. W programie recitalu organowego znalazły się utwory Alexandre Guilmant – Sonata d-moll op. 42, cz. 1 Introduction et Allegro, Max Reger – Benedictus op. 59 nr 9– Toccata d-moll op. 59 nr 5 Po jej występie zarząd Fundacji Glogovia wręczył statuetki św. Bartłomieja. Otrzymali je: Marszałek Województwa Opolskiego p. Andrzej Buła oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Głogówku p. Sybilla Strzała. W dalszej części koncertu wystąpiła Aleksandra Bugaj - skrzypce i NFM Trio Smyczkowe Leopoldinum z Wrocławia. Podczas ich występu można było usłyszeć: Johanna Sebastiana Bacha – „Jesus bleibet meine freude” Wolfganga Amadeusza Mozarta – Trio G-Dur, Ludwiga van Beethovena – Serenada na trio smyczkowe D-Dur, Josefa Haydna – Introdukcja do 7 ostatnich słów Chrystusa na krzyżu.

Zobacz zdjęcia z koncertu organowego Julianny Petzuch i rozdania statuetek św. Bartłomieja