Czuwanie młodzieżowe "Czystym sercem rozjaśnij swoją twarz ...".

W piątek 22 września wspólnie z naszymi wolontariuszami i scholą ŚdM prowadziliśmy czuwanie, którego tematem było zdanie: "Czystym sercem rozjaśnij swoją twarz, a potem idź i głoś". Zaprosiliśmy specjalnych gości, by pomogli nam zrozumieć co to znaczy mieć "czyste serce", a co "idź i głoś". Pierwszym punktem czuwania była spowiedź, by już w ten sposób zadbać o czyste serce, następnie Eucharystia w której On nas napełnił i był naszym światłem. Tak przygotowani mogliśmy otworzyć serca na wysłuchanie naszych gości. O swoim doświadczeniu odkrycia piękna czystej miłości opowiedzieli nam młodzi małżonkowie Michał i Irena, którzy przyjechali do nas ze swoją córeczką Martą, owocem ich miłości. Michał i Irena są członkami Ruchu Czystych Serc i swoją postawą i świadectwem promują czystość serca, ale też piękno czystości przedmałżeńskiej.
Drugim gościem był ks. Przemysław Skupień, misjonarz z Boliwii. Podzielił się swoim doświadczeniem powołania do roli misjonarza. Mówił o potrzebie misyjnej w dalekich krajach, gdzie nie słyszano jeszcze o Panu Jezusie, ale również zwracał uwagę na to, że każdy z nas ma być misjonarzem w swoim środowisku, przez postawę miłości, gorliwości i służby. Po wysłuchaniu świadectw Marianki wraz z mamami zaprosiły młodzież do Kmicica na kanapki i ciepłą herbatę. Jak już napełniliśmy nasze żołądki i pogadali przy kominku, wróciliśmy do kościoła na chwilę adoracji by usłyszane treści przetrawić przed Najświętszym Sakramentem. W czasie adoracji była okazji osobistego podejścia do specjalnie przygotowanego serca by symbolicznie oddać Panu Jezusowi swoje serce i wybrać Go za Pana swojego życia. W bocznej kaplicy św. Kandydy można było odczytać Słowo otrzymane przy wejściu do Kościoła na malutkim serduszku, były tam w tym celu przygotowane egzemplarze Pisma Świętego. Wielkie Serce Pana Jezusa motywuje nas do nieustannego oczyszczania się z brudu grzechu, rozjaśniania swej twarzy Jego Miłością, by z tym blaskiem iść i głosić.