Różaniec do granic

Również nasi parafianie wzięli liczny udział w wielkiej akcji "Różaniec do granic". Intensywna modlitwa rozpoczęła się już o 10:30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śl., jest to jedyna parafia naszego dekanatu, która sąsiaduje z Czechami. Mszy świętej przewodniczył ks. dziekan Franciszek Zośka, a kazanie wygłosił ks. proboszcz parafii Grzegorz Turczyn. Po I części parafianie przygotowali gorący bigos dla wszystkich pielgrzymów. Po posiłku ponad tysiąc pielgrzymów ze śpiewem na ustach ruszyło w stronę granicy polsko-czeskiej, by tam wspólnie odmówić wszystkie części różańca. Składamy w tej modlitwie wszystkie potrzeby czasu, w którym żyjemy. [...] by odwrócić na chwilę głowy od tego, co nas przytłacza w rzeczywistości naszego kraju, polityki oraz od tego, co dzieje się za naszą zachodnią i wschodnią granicą i zwrócić nasze serca i myśli do Boga. Nasza druga intencja to modlitwa o ochronę wiary w Europie. Absolutnie nie jest naszym celem budowanie murów wokół Polski. Wręcz przeciwnie, chcemy zburzyć mury, które są być może w naszych sercach lub myślach.

Nadesłał Tadeusz