Kolejny etap renowacji za nami

Kończymy kolejny etap prac konserwatorskich w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła. Obecnie prace obejmują renowacje barokowej dekoracji malowideł ściennych i sztukaterii w południowej nawie bocznej wraz z ołtarzem św. Jana Nepomucena. Podczas prac konserwatorskich przy barokowym ołtarzu odkryto gotyckie freski z XV w. ukazujące scenę biczowania Chrystusa. Malowidło zostało zabezpieczone, a o jego losie zadecyduje komisja konserwatorska z udziałem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Koszty inwestycji sięgają prawie czterystu tysięcy złotych. Konserwację prowadzi zespół fachowców pod nadzorem dra Jarosława Adamowicza z Krakowa. Prace wykonane zostały dzięki znaczącemu wparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomogła także nasza Gmina oraz Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Konieczny jest jak zawsze wkład własny, który pochodzi z ofiar wiernych i osób przekazujących 1% podatku na rzecz Fundacji Glogovia.