Czuwanie adwentowe

22 grudnia nasza młodzież, zachęcona słowami samego Pana Jezusa, spędziła wieczór na adwentowym czuwaniu. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wniesienia oraz adoracji diecezjalnego krzyża młodzieży opolskiej. Następnie zebrani wysłuchali interesującej konferencji o. Krzysztofa Gzella OSB z Biskupowa. Ojciec podjął temat trudnej sztuki czekania i oczekiwania na rzeczy ważne w ludzkim życiu. Słowa te miały związek z czasem adwentu i jego chrześcijańskim wymiarem. Po konferencji młodzież zgromadzona w kościele poświęciła czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

Oficjalną część adwentowego czuwania zakończyła Eucharystia, której przewodniczył o. Krzysztof . Kazanie o radości spotkania wygłosił drugi ważny gość- ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Schola Światło dla Młodych zapewniła wspaniałą oprawę muzyczną. Natomiast wolontariusze z parafii pw. Świętego Bartłomieja Ap. w Głogówku przygotowali dla swoich kolegów pamiątkowe serduszka z niespodzianką. Po Mszy Świętej młodzi uczestnicy adwentowego spotkania udali się do Chaty Kmicica. Tam czekał na nich poczęstunek, który przygotowała młodzież na czele której stali Ania Samson i Krzysztof Kozak. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie adwentowego czuwania składam serdeczne podziękowania.