Wielki Piątek

Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. W tym dniu o godzinie 15:00 w naszym kościele została odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17: 30 mężczyźni zgromadzeni na Rynku przeszli w unikalnej w Procesji Mężczyzn na cmentarz, niosąc figurę Chrystusa upadłego pod krzyżem. Procesji przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ks. abp Alfons Nossol- emerytowany biskup diecezji opolskiej. Po procesji w kościele odbyła się liturgia Męki Pańskiej, która jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Na początku celebrans przez chwilę leży krzyżem przed ołtarzem. Dalej następuje Liturgia Słowa Bożego. Po niej następuje szczyt liturgii odsłonięcie oraz adoracja krzyża. Zgodnie z tradycją w Wielki Piątek po ukończeniu liturgii Męki Pańskiej przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego i wystawia do adoracji.

Zobacz zdjęcia z Wielkopiątkowej Procesji Mężczyzn

Zobacz zdjęcia z Liturgii Męki Pańskiej

ks. abp Alfons Nossol - Procesja Mężczyzn - Głogówek, 30.03.2018 godz. 17.30

ks. Paweł Chlipała - Liturgia Męki Pańskiej - Głogówek, 29.03.2018 godz. 18.30