Liturgia Paschalana 2018

Wigilia Paschalna rozpoczyna obchód świąt Zmartwychwstania. Tradycyjnie liturgia rozpoczęła się po zmroku. Pierwsza jej część dotyczy światła. Ks. proboszcz poświęcił ogień oraz Paschał - najważniejszy symbol tego wieczoru, znak Chrystusa Zmartwychwstałego i ze śpiewem "Światło Chrystusa" na ustach wprowadził woskową kolumnę do ciemnego kościoła. Kolejnym elementem liturgii jest słuchanie Słowa Bożego. Poszerzona liturgia czytań w tę noc prowadzi do radosnego Alleluja oraz Gloria, podczas którego biją dzwony. Po niej następuje Liturgia chrzcielna skupia w sobie błogosławieństwo wody, chrzest, podczas którego tej nocy do wspólnoty wierzących została włączona Sara Karolina. Najważniejszym elementem liturgii jest Eucharystia - Zmartwychwstały Pan ukazuje się swoim uczniom pod postaciami Chleba i Wina. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask płynących od Zmartwychwstałego!

Zobacz zdjęcia z Liturgii Paschalnej

ks. Joachim Kobienia - Liturgia Paschalna - Głogówek, 31.03.2018 godz. 20.00