Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku

Od piątku 27 lipca do niedzieli 29 lipca odbywała się w Głogówku Letnia Szkółka Muzyczna dla dzieci i młodzieży. Inicjatorką wydarzenia została organistka głogóweckiej parafii - Julianna Petzuch - studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Do współpracy zaprosiła przyjaciół oraz głogóweckich muzyków, dzięki którym możliwa była organizacja warsztatów wokalnych, gier i zabaw umuzykalniających dla dzieci. Poza szkoleniem warsztatu muzycznego mogły również zwiedzić Głogówek śladami muzyki, poznać kościelne organy, a także zasady ich funkcjonowania. Ponadto na wieży odbyła się prelekcja o instrumentach perkusyjnych, jakimi są dzwony. Ważnym dniem była niedziela, kiedy 64 uczestników utworzyło scholę Letniej Szkółki Muzycznej, a swoim śpiewem uświetniło liturgię Mszy Św. o godz. 10.00, natomiast punktem kulminacyjnym wydarzenia został koncert Uwielbia o godz. 19.00. Organizatorami wydarzenia była Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku oraz sponsorzy.

Zobacz zdjęcia z Letniej Szkółki Muzycznej w Głogówku - Koncert Uwielbienia