100 rocznica odzyskania Niepodległości

W tym roku 11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Główne uroczystości naszego miasta i gminy rozpoczęły się w kościele parafialnym, gdzie spotkali się na modlitwie włodarze miasta, przedstawiciele społeczności szkolnych i ludzie, którzy sprawę powodzenia Ojczyzny polecają Bogu. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Paweł Chlipała. Do prezbiterium wprowadzono poczty sztandarowe. Po Eucharystii uczestnicy przeszli na Plac Wolności, gdzie wysłuchano okolicznościowego przemówienia burmistrza Andrzeja Kałamarza, złożono kwiaty i wysłuchano krótkiego koncertu orkiestry dętej z Racławic Śląskich. Tego dnia również naszą parafię odwiedził św. Marcina na koniu - z racji liturgicznego wspomina. Na placu farskim św. Marcin zaopiekował się ubogim, przekazując swój płaszcz oraz podzielił się żywnością. W tym czasie młodzież udająca się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy rozprowadzała tradycyjnie rogale.

Zobacz zdjęcia z Mszy św. w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości