Festiwalu Silesia Cantat

Po raz drugi nasza głogówecka schola Światło dla Młodych pod dyrekcją Julianny Petzuch uczestniczyła w festiwalu Silesia Cantat, konkursie o nagrodę Głubczyckiego Anioła. Rywalizacja między chórami była niesamowita, ponieważ poziom muzyczny jaki został zaprezentowany był bardzo wysoki i wyrównany. Część chórów wybrała do swojej prezentacji utwór Stanisława Moniuszki, gdyż obchodzony jest rok tego kompozytora.

 O godzinie 15.00 odbył się finał konkursu i wspólnie z pozostałymi chórami zaśpiewaliśmy dwa utwory: Gaude Mater Polonia oraz Hymn Trzeciego 1000-lecia. Następnie zostały wręczone nagrody za udział w tym muzycznym spotkaniu. Na sali nastała cisza… Po chwili pani prof. Krystyna Krzyżanowska-Łoboda z Akademii Muzycznej w Katowicach powiedziała do mikrofonu: ‘Nagrodę specjalną w konkursie o Głubczyckiego Aniołka otrzymuje Schola Światło dla Młodych za intonację i właściwy dobór repertuaru!