Msza Prymicyjna ks. Radosława Radziwonia

Dzień 9 czerwca już na stałe wpisał się w historię naszej parafii. Nowo wyświęcony kapłan ks. Radosław Radziwon, w swojej rodzinnej parafii przeżywał doniosłą, uroczystą i wyniosłą chwilę - prymicje. Tego dnia po raz pierwszy w obecności rodziców, rodzeństwa, rodziny, przyjaciół, znajomych i miejscowych parafian odprawił samodzielnie Eucharystię - Mszę św. prymicyjną. Eucharystię poprzedziło poświęceniem Krzyża przy kościele św. Mikołaja oraz procesja z jego rodzinnego domu na ulicy Piastowskiej, gdzie rodzice udzielili mu błogosławieństwa na kapłańską drogę. Po zakończeniu Mszy Św. Ks. Prymicjant udzielił szczególnego błogosławieństwa rodzinie, księżom oraz braciom i siostrom zakonnym. Zebranym wiernym papieskiego błogosławieństwa ks. Radosław udzielił po uroczystych nieszporach. Na obrazku prymicyjnym Ks. Neoprezbiter wypisał zawołanie z Księgi Psalmów: „Pan jest moim pasterzem."

Zobacz zdjęcia z procesji z domu neoprezbitera i poświęcenia krzyża przy kościele św Mikołaja

Zobacz zdjęcia z Mszy Prymicyjnej ks. Radosława