Spotkanie z błogosławioną…

„Błogosławieni czystego serca….”, to błogosławieństwo chcieliśmy odkryć udając się do Zabawy i Wał Rudy, gdzie żyła, pracowała, służyła i zginęła śmiercią męczeńską bł. Karolina Kózkówna. Było jeszcze ciemno i mglisto gdy wyruszyliśmy z Głogówka wczesnym rankiem 23 listopada. W czasie jazdy autokarem zobaczyliśmy film „Zerwany Kłos”, który opowiada o życiu, tragedii i bohaterskiej śmieci bł. Karoliny. W Zabawie, gdzie znajduje się kościół parafialny i relikwie błogosławionej, wysłuchaliśmy przewodnika, który w szczegółach opowiedział o historii miejsca i życiu Kózkówny. Tam też uczestniczyliśmy w Eucharystii. Po duchowym wzmocnieniu zjedliśmy posiłek w pobliskim hotelu, by następnie wyruszyć w dalszą drogę w stronę Wał Rudy do rodzinnego domu Kózków. W duchu modlitewnym przeszliśmy szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Te najważniejsze cechy, którymi żyła ta młoda męczennica, to umiłowanie modlitwy, troska o czystość, katechizacja dzieci i cnota pracowitości. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie Łagiewnikach, by odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego  przy relikwiach św. siostry Faustyny.