Uroczystość Bożego Ciała

Trwająca pandemia długo nie dawała nadziei na organizację procesji Bożego Ciała. W ostatniej chwili Biskup Opolski w myśl aktualnych przepisów sanitarnych pozwolił na procesje bez ograniczenia ilości wiernych przy zachowaniu dystansowania i noszeniu maseczek. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od Eucharystii na Rynku, po czym przeszła procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy (Rynek, Zamkowa, Kościuszki, Mickiewicza i Rynek). Na koniec błogosławieństwa eucharystycznego udzielił ks. proboszcz. W procesji mino zagrożenia uczestniczyło wiele osób, była orkiestra dęta, dzieci sypiące kwiatki, liturgiczna służba ołtarz, baldachim i poczty sztandarowe. Słowo Boże wygłosił ks. dr Joachim Kobienia. W kolejne dni oktawy Bożego Ciała procesja bedzie wokół kościoła o godz. 18.00.

Zobacz zdjęcia z Uroczystości Bożego Ciała