Wprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny

W naszej parafii już ponad szósty rok odmawiamy codziennie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o "miłosierdzie dla nas i całego świata". Posiadamy również dzwon nazwany imieniem św. s. Faustyny, a od ponad roku mamy zaszczyt posiadać relikwie tej wielkiej "Apostołki Miłosierdzia". W ubiegłym roku pandemia utrudniła uroczyste wprowadzenie relikwii jednej z największych świętych XX w.  Na dzisiejszym nabożeństwie popołudniowym w Święto Miłosierdzia Bożego, w uroczystym wejściu ks. Proboszcz wraz z asystą liturgiczną wprowadził i pobłogosławił relikwiarz św. siostry Faustyny. Przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Oprawę muzyczną, tego niezwykłego wydarzenia przygotowała p. Julianna Petzuch wraz ze scholą Światło dla Młodych. Święta siostro Faustyno módl się za nami.