Tradycyjna procesja na Glinianą Górkę 2022

W drugą niedzielę maja wyruszyliśmy na tradycyjną procesję do kościółka na Glinianej Górce, która swoją genezą sięga roku 1629. W miejscu dzisiejszej niewielkiej świątyni w czasach wojen religijnych doszło do pojednania protestanckich i katolickich mieszkańców Głogówka. Obecny kościół stał się symbolem pojednania i miejscem pielgrzymek upamiętniających to wydarzenie. Podczas drogi ku górze pojednania towarzyszyła nam modlitwa Litanią Loretańską i wspólny śpiew pieśni maryjnych na przemian z  przygrywką orkiestry parafialnej. W procesji wzięły udział poczty sztandarowe oraz młodzież w strojach ludowych, niosąca obrazy Matki Boskiej Łaskawej i św. Rocha. Głównym punktem procesji była uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. proboszcz Rzyszard Kinder. Pielgrzymkę zakończyliśmy błogosławieństewm w kościele parafialnym.