Pielgrzymko-wycieczka śladami św. JP II

GDAŃSK – SOPOT – MALBORK 
[25-27.06.2022]

Cena od osoby: 840 zł + wstępy 70 (bez zniżek) Biuro Podróży „TUR-BUD”

Każdego dnia Eucharystia i modlitwa. Świadczenia: autokar klimatyzowany, 2 noclegi w Hotelu Bartnik-  Pszczółki (ok. 20 km od Gdańska) – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, 2 obiadokolacje , 2 śniadania i obiad  w dniu powrotnym, przewodnicy miejscowi, opiekun z biura, system słuchawkowy,  ubezpieczenie NNW, - Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

Możliwość płatności bonem turystycznym i ubezpieczenia od rezygnacji
Na zdjęciach wspomnienia z wycieczki ministrantów i marianek z roku 2021

 

 

1 DZIEŃ. Wyjazd z Głogówka  2.00 - przejazd na Westerplatte – zwiedzimy pozostałości terenu polskiej składnicy broni, przejdziemy też pod Pomnik Obrońców Wybrzeża.  Przejazd do centrum Gdańska -  Stare Miasto - spacer deptakiem Długiego Pobrzeża ciągnącym się wzdłuż rzeki Motławy, przy którym znajduje się Żuraw Gdański, przejście ulicą Długą, zwaną także Traktem Królewskim z charakterystyczną dla miasta Fontanną Neptuna, Dwór Artusa, Bazylika Mariacka, Złota Brama. Następnie Europejskie Centrum Solidarności – wejście do Hali Solidarności,  Pomnik Stoczniowców, Kościół Św. Brygidy. Przejazd na obiadokolację, nocleg.


2 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Gdańska-Oliwy10.00 -  udział w Mszy Świętej w Katedrze Oliwskiej. Przejazd do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku- zwiedzanie z przewodnikiem (ok. 3 godziny). Przejazd do Sopotu - czas do wykorzystania we własnym zakresie. Powrót na obiadokolację do Hotelu.

3 DZIEŃ Śniadanie, przejazd do Malborka - zwiedzanie Zamku - indywidualnie  w systemie audioguide (trasa: część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, kaplica św. Anny, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, a w dodatku – nadzwyczaj rzadko odwiedzane – fosy i międzymurza - bez wnętrz. W  drodze powrotnej obiad. Przyjazd do Głogówka - w późnych godzinach (ok. 23.00)