Peregrynacja obrazu św. Józefa

Bractwo św. Józefa ma już ponad dziesięć lat i ponad tysiąc członków. Wpisuje się na stałe w lokalną przestrzeń Kościoła. Bracia józefowi angażują się w życie ponad stu pięćdziesięciu parafii naszej diecezji. Członkowie wspólnoty rozpoznawani są przez sztandary i brązowe peleryny. W tej dużej wspólnocie dwudziestu dziewięciu braci jest z naszej parafii. Dla uczczenia chociażby tych kilku faktów zawita do naszych braci kopia obrazu. Obraz św. Józefa z Dzieciątkiem do kościoła został uroczyście wprowadzony w piątek 3 listopada br. o godz. 1830. W kolejne dni członkowie Bractwa zabierają wizerunek do domu, by wspólnie z rodziną przy nim się modlić. Każdego dnia św. Józef  będzie wracał na wieczorną Eucharystię i po niej znów będzie przekazywany do kolejnego domu i rodziny.