Pielgrzymki

•  Terminarz  pielgrzymek planowaych w roku 2020

Kraje Nadbałtyckie: Litwa– Łotwa– Estonia– Finlandia
30 czerwca - 7 lipca 2020

pielgrzymka przesunięta na termin późniejszy. Prosze o informacje, kto chce zwrot zaliczki.

1.DZIEŃ:Zbiórka w godzinach wczesnorannych. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w okolice granicy polsko-litewskiej.
2.DZIEŃ:Śniadanie. Przejazd do KOWNA. Zwiedzanie Katedry, miejsca związanego z Adamem Mickiewiczem, Starówki oraz Placu Ratuszowego, spacer nad Niemnem. Przejazd do TROK - położonego nad jeziorem miasteczka pełnego intrygujących drewnianych domów, ruin, spacer uliczkami Trok. Następnie przejście na WYSPĘ JEZIORA GALVE, gdzie znajduje się wspaniały Zamek Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do hotelu w Wilnie. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
3.DZIEŃ:Śniadanie. Przejazd do WILNA. Zwiedzanie: Stare Miasto, Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej następnie były Klasztor Bazylianów, gdzie rozgrywa się trzecia część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Sobór św. Ducha, Ratusz, Filharmonia Narodowa, Wzgórze Trzech Krzyży, kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie z grobem matki Marszałka Piłsudskiego, w którym znajduje się jego serce, groby legionistów. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.
4.DZIEŃ:Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd w kierunku RYGI. Przyjazd do stolicy Łotwy. Zwiedzanie miasta: m.in. Trzej Bracia (kompleks trzech średniowiecznych domów mieszkalnych), Dom Kotów, fortyfikacje miejskie z basztami: Prochową, Szwedzką, Zamek Ryski, Katedra z XIII w. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5.DZIEŃ: Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Estonii. Przyjazd do TALLINNA. Zwiedzanie stolicy Estonii: Góra Katedralna z tarasem widokowym Patkul, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto i port; ratusz miejski, mury obronne z licznie zachowanymi basztami, m. in. Kik in de Kok, Gruba Małgorzata, ulica Pikk, Dom Bractwa Czarnogłowych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
6.DZIEŃ:Śniadanie. Po śniadaniu przeprawa promowa do Helsinek. Przypłynięcie do portu w HELSINKACH. Zejście na ląd. Następnie zwiedzanie stolicy Finlandii, m.in.: Plac Senacki z katedrą Tuomiokirkko, Pałacem Rządu i Uniwersytetem, Park Sibeliusa, Stadion Olimpijski, kościół w skale - Tempeliaukio, Parlament z zewnątrz, deptak Esplanadi. Obiadokolacja. Późnym popołudniem powrót na prom i powrotna podróż morska do TALLINNA. Powrót do hotelu na nocleg.
7.DZIEŃ: Śniadanie. Krótki spacer po Tallinnie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg na terenie Polski.
8.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem turystycznym „Szlakiem Papieskim”. Przerwa na obiad. Przejazd do Głogówka. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.
Świadczenia:  Autokar turystyczny (WC, dvd, klimatyzacja) Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 os. z łazienkami,  Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań + 1 obiad, - Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (20.000 Euro), bagażu(1000 zł) + CP (choroby przewlekłe), - Opieka pilota-przewodnika, obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Cena: 2.220 zł/os.

Wpłaty i zaliczki można przekazywać na numer rachunku w Banku Spółdzielczym w Głogówku
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Ap.
48-250 Głogówek, ul. Kościelna 2
W tytule wpisujemy: Pielgrzymka oraz imię i nazwisko uczestnika