Aktualności

Ministrancki Turniej Piłki Nożnej

W ubiegła sobotę odbył się turniej ministrantów i lektorów. Nasi najmłodsi sportowcy awansowali do diecezjalnego etapu turnieju ministrantów. Gratulujemy naszym bohaterom! Najlepszym piłkarzem turnieju okazał się Lucjan Barnert. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Pielgrzymka do Krzeszowa
U Matki Uśmiechniętej
Uroczystość odpustowa w kościele na cmenatrzu

Eucharystii sprawowanej w intencji zmarłych parafian przewodniczył o. Paweł Gogola, gwardian miejscowych franciszkanów. Parafanie wysłuchali kazania, którego tematem była tajemnica krzyża i ofiary Chrystusa. Po mszy wierni wraz z proboszczem Ryszardem i diakonem Przemysławem przeszli alejkami cmentarza odmawiając modlitwę różańcową. Nasz cmentarz z wymownym kościołem ze sceną ukrzyżowania naszego Pana zawsze wyzwa nas i zaprasza do modlitwy za zbawienie naszych bliskich zmarłych.

Odpust ku czci św. Bartłomieja Ap.

W dniu 29 sierpnia obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła. W tym ważnym dniu licznie gromadziliśmy się w naszej świątyni. Słowo Boże głosił ks. prof. Piotr Morciniec. W kazaniu podczas uroczystej sumy odpustowej rekolekcjonista na nowo przybliżył na postać św. Bartłomieja by był dla nas świętym XXI wieku. Nie możemy zachwycać się Jezusem tylko na chwilę, ale musimy mieć jedno marzenie być świętym, zbawionym, mieć niebo otwarte oraz być witanym przez Syna Bożego. Ze względu na złe warunki pogodowe nie odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna. W zamian trwaliśmy na adoracji i modlitwie, a na końcu dziękowaliśmy Bogu w hymnie „Te Deum laudamus". Świętowanie zakończyły uroczyście odśpiewane II nieszpory.

Zobacz zdjęcia z Odpustu

Nowy duszpasterz w naszej parafii

Od 1 września br. Biskup Opolski skierował do naszej parafii diakona Przemysława Kaziszyna. Diakon będzie m.in. posługiwał chorym, prowadził katechezę w parafii i Szkole Podstawowej nr 1 w Głogówku, prowadził grupę ministrancką i głosił kazania. Nowy duszpasterz pochodzi ze Pszowa w Archidiecezji Katowieckiej i jest absolwentem Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, gdzie na Wydziałe Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego obronił w tym roku pracę magisterską.

Plan Duszpasterski 2019

ROK PAŃSKI 2019 W PARAFII ŚW. BARTŁOMIEJA W GŁOGÓWKU
Kalendarium duszpasterskie

TERMINY STAŁE

Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 8.30 niemiecka, 10.00, 11.30 i 16.00
Wigilia Dnia Pańskiego
 
sobota o godz. 16.30 nowość
Nieszpory niedzielne
o godz. 15.00
Nabożeństwa w dni powszednie
o godz. 1800 i w soboty o godz. 1600

Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.30
Msza św. szkolna czwartek o godz. 16.30 (16.00 spowiedź)
Msza św. dla młodzieży piątek o godz. 19.30
Okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed nabożeństwami, a w niedziele 15 minut przed
Udzielanie chrztu Wigilia Paschalna, a także każdego miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 w pierwszą niedzielę i w sobotę wieczorem przed trzecią niedzielą o godz. 16.30
Nauka przedchrzcielna w sobotę przed I niedzielą miesiąca o godz. 15.15
Msza św. za roczne dzieci II niedziela miesiąca o godz. 11.30
Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz LSO – I czwartek miesiąca
Adoracja Najświętszego Sakramentu (w intencji powołań) I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
Msza św. dla czcicieli NSPJ I piątek miesiąca o godz. 9.00
Odwiedziny chorych I piątek i I sobota miesiąca od godz. 8.00
Nabożeństwo do NMP po rannej Mszy św. w I sobotę miesiąca o godz. 6. 00 różaniec po Eucharystii adoracja
Msza św. w intencji małżeństw i rodzin 25. dnia każdego miesiąca
Nauki przedmałżeńskie 2, 9, 16 i 23 marca oraz 5, 12, 21 i 26 października
(4 katechezy w sobotę o godz. 16.00 oraz trzy spotkania indywidualne w poradni)
24-26 maja w formie weekendu (w piątek od godziny 17.00, cała sobota, w niedzielę od rana do godz. 14.00, po uprzednim zapisaniu 406 92 05)
Nabożeństwa fatimskie każdego 13. dnia miesiąca przez cały rok godz. 19.00 (pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty)
Roraty w adwencie
dla dzieci i młodzieży
o godz. 17.00
o godz. 800 w soboty
dla dorosłych
o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty     
 

STYCZEŃ
6 Kolędnicy misyjni (godz. 14.00 – 18.00)
13 Podsumowanie kolędy
22 – 27 Światowe Dni Młodzieży w Panamie

LUTY
11 Światowy Dzień Chorego (godz. 9.00)

MARZEC
3 – 5 Nabożeństwo Czterdziestogodzinne
6 Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu
Droga krzyżowa dla dzieci w piątki (g. 16.30)
Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki (g. 18.00)
Gorzkie żale w niedziele (godz. 15.00)
19 Msza św. w intencji rzemieślników i mężczyzn oraz Bractwa św. Józefa (godz. 18.30)
25 Msza św. w intencji kobiet z okazji uroczystości Zwiastowania NMP (godz. 18.30)

KWIECIEŃ
5 Ekstremalna Droga Krzyżowa (g. 18.30)
12 Droga Krzyżowa Ulicami Miasta (g. 19.00)
14 Niedziela Palmowa
18 Msza Krzyżma w Katedrze (Pielgrzymka ministrantów i marianek, godz. 9.30)
18 Msza Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.30)
19 Procesja Mężczyzn (godz. 17.30)
19 Liturgia Męki Pańskiej (około godz. 18.30)
20 MSZA WIGILII PASCHALNEJ (godz. 20.00)
21 UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja (godz. 6.00)
25 Świętego Marka, procesja błagalna o uro-dzaje (godz. 6.00)
28 Rocznica I Komunii Świętej (godz. 11.30)
29 Bierzmowanie młodzieży klas trzecich gimnazjalnych (godz. 18.30)
30 Pielgrzymka młodzieży do Jemielnicy

MAJ
Nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą świętą (godz. 18.00)

1 Nabożeństwo przy kapliczce na Helberg (godz. 15.00)
1 pielgrzymka Bractwa i rodzin do Jemielnicy
3 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 9.00)
3 Nabożeństwo na Olszynce (godz. 15.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana
Winiary (godz. 9.00)
Nowe Kotkowice (godz. 16.30)
5 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji strażaków (godz. 11.30)
5 – 12 ŚWIĘTE MISJE PARAFIALNE

w kościele parafialnym i klasztornym
12 Procesja na Glinianą Górkę (godz. 8.30) i zakończenie Świętych Misji
12 Nabożeństwo w N. Kotkowicach (g. 15.00)
19 Pierwsza Komunia Święta (godz. 10.00)
26 Procesja z relikwiami św. Kandydy (10.00)
26 Msza św. w intencji Matek (godz. 10.00)
26 Nabożeństwo przy kaplicy Dalnej w Głogowcu (godz. 15.00)
27 – 29 Dni Krzyżowe z procesjami błagalnymi
30 Tradycyjne Wniebowstąpienie Pańskie
Msza za Winiary (godz. 6.30)
Msza św. za Oracze (godz. 9.00)
Msza św. za N. Kotkowice (godz. 16.30)
Msza św. za Głogowiec (godz. 18.30)
30 Nabożeństwo przy kaplicy na Oraczach (w j. niemieckim, godz. 16.00)
24 – 26 Wieczory dla Zakochanych – kurs przedmałżeński

CZERWIEC
8 Święcenia Kapłańskie w kościele seminaryjnym
9 Msza Prymicyjna ks. Radosława Radziwonia
w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
17 Pielgrzymka na Górę św. Anny (g. 6.00)
20 Boże Ciało z procesją (godz. 8.30)
20 Biesiada Parafialna (od godz. 14.00)
21 Msza św. na zakończenie Roku (g. 8.00)
24 Msza św. na cmentarzu o dobre urodzaje dla Parafian z Oraczy (godz. 6.00), procesja
24 Msza św. o urodzaje dla mieszkańców Głogowca przy kapliczce (godz. 16.30)

LIPIEC
15 - 20 Święto Młodzieży na Górze św. Anny
28 Poświęcenie pojazdów (godz. 11.30)

SIERPIEŃ
2 Odpust Porcjunkuli w kościele klasztornym

16-18 Obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP na Górze św. Anny
12-17 XLII Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę
15 Msza św. w intencji Parafian na Glinianej Górce (godz. 10.00)
23 Diecezjalna adoracja Najśw. Sakramentu
23 i 24 Odwiedziny chorych przed odpustem
24 Msza św. w intencji chorych parafian i okazja do spowiedzi (godz. 9.00)
25 ODPUST PARAFIALNY ku czci św. Bartłomieja Ap. – suma o godz. 11.30
26 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu (godz. 18.30)

WRZESIEŃ
2 Rozpoczęcie Roku Szkolnego (godz. 8.00)

14 Odpust kościoła Podwyższenia Krzyża św. na cmentarzu (godz. 18.30)

20 Czuwanie młodzieży ku czci św. Stanisława (godz. 19.30).

22 Dożynki parafialne – Winiary (g. 10.00)
28 Tygodniowa Pielgrzymka na Maltę

PAŹDZIERNIK
Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00
4 Odpust św. Franciszka w k-le klasztornym

6 KIERMASZ Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego (godz. 10.00)
13 Dzień Papieski
13 Msza św. w intencji nauczycieli i katechetów z Okazji Dnia Nauczyciela (godz. 10.00)
14 Msza św. na cmentarzu za zmarłych parafian z Nowych Kotkowic (godz. 9.00)
20 Msza św. w int. Służby Zdrowia (g. 11.30)

LISTOPAD
1 Msza św. za zmarłych i procesja na cmentarzu (godz. 14.00)
1 Medytacja na cmentarzu prowadzona przez młodzież (godz. 18.30)
2 Msza św. na cmentarzu wojskowym w języku niemieckim (godz. 16.30)
od 2 Różaniec za zmarłych zalecanych i wypominanych (18.00)
4 Msza św. na cmentarzu z procesją za ++ parafian z Winiar (godz. 9.00)
11 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Oraczy (godz. 9.00)
11 Msza św. w intencji Ojczyzny (g. 11.30)
18 Msza św. na cmentarzu za ++ parafian z Głogowca (godz. 9.00)
22 Msza św. w intencji muzyków kościelnych ku czci św. Cecylii (godz. 18.30)

GRUDZIEŃ
od 2 Roraty o godz. 17.00 (kazanie roratnie także podczas rannej Mszy św. o godz. 6.30)

6 ODPUST w kościele św. Mikołaja (godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.30, 17.00 i 18.30)
8 Msza św. w intencji Dzieci Maryi g. 16.00
10 ODPUST ku czci Matki Boskiej Loretańskiej w kościele klasztornym

20 Adwentowe czuwanie młodzieży g. 19.00
25 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
27 Msza św. i spotkanie w salce byłych ministrantów i lektorów (godz. 18.30) ·
28 Błogosławieństwo dzieci ku czci Świętych Młodzianków (godz. 10.00)
od 27 odwiedziny duszpasterskie w mieszkaniach, a o godz. 6.30 Msza św. w intencji odwiedzanych rodzin
31 Uroczyste Zakończenie Starego Roku (godz. 16.00)

Plan Duszpasterski 2020

ROK PAŃSKI 2020 W PARAFII ŚW. BARTŁOMIEJA W GŁOGÓWKU
Kalendarium duszpasterskie

TERMINY STAŁE

Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 8.30 niemiecka, 10.00, 11.30 i 16.00
Wigilia Dnia Pańskiego
 
sobota o godz. 16.30
Nieszpory niedzielne
o godz. 15.00
Nabożeństwa w dni powszednie
o godz. 1800 i w soboty o godz. 1600

Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.30
Msza św. szkolna czwartek o godz. 16.30 (16.00 spowiedź)
Msza św. dla młodzieży piątek o godz. 19.30
Okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed nabożeństwami, a w niedziele 15 minut przed
Udzielanie chrztu Wigilia Paschalna, a także każdego miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 w pierwszą niedzielę i w sobotę wieczorem przed trzecią niedzielą o godz. 16.30
Nauka przedchrzcielna w sobotę przed I niedzielą miesiąca o godz. 15.15
Msza św. za roczne dzieci II niedziela miesiąca o godz. 11.30
Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz LSO – I czwartek miesiąca
Adoracja Najświętszego Sakramentu (w intencji powołań) I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
Msza św. dla czcicieli NSPJ I piątek miesiąca o godz. 9.00
Odwiedziny chorych I piątek i I sobota miesiąca od godz. 8.00
Nabożeństwo do NMP po rannej Mszy św. w I sobotę miesiąca o godz. 6. 00 różaniec po Eucharystii adoracja
Msza św. w intencji małżeństw i rodzin 25. dnia każdego miesiąca
Nauki przedmałżeńskie 7, 14, 21 i 28 marca oraz 3, 10, 17 i 24 października
(4 katechezy w sobotę o godz. 18.00 oraz trzy spotkania indywidualne w poradni)
25-27 maja w formie weekendu (w piątek od godziny 17.00, cała sobota, w niedzielę od rana do godz. 14.00, po uprzednim zapisaniu 406 92 05)
Nabożeństwa fatimskie każdego 13. dnia miesiąca przez cały rok godz. 19.00 (pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty)
Roraty w adwencie
dla dzieci i młodzieży
o godz. 17.00
o godz. 800 w soboty
dla dorosłych
o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty     
 

STYCZEŃ
Msze św. kolędowe o godz. 6.30 w intencji odwiedzanych rodzin
5 Kolędowanie na farskim podwórzu i żywa szopka (godz. 15.00 – 19.00)
6 Kolędnicy misyjni (godz. 14.00 – 18.00)
26 Koncert kolęd naszych zespołów parafialnych (godz. 17.00)
 

LUTY
23 – 26 Nabożeństwo czterdziestogodzinne
26 Środa popielcowa
26 – 29 REKOLEKCJE PARAFIALNE. Prowadzi o. Jozue Szymański, franciszkanin
28 Czuwanie dla młodzieży (godz. 20.00)

MARZEC
Droga krzyżowa dla dzieci w piątki (godz. 16.30)
Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki (godz. 18.00)
Gorzkie żale w niedziele (godz. 15.00)
19 Msza św. w intencji rzemieślników i mężczyzn i Bractwa św. Józefa (godz. 18.30)
25 Msza św. w intencji kobiet o okazji uroczystości Zwiastowania NMP (godz. 18.30)
27 Ekstremalna Droga Krzyżowa (godz. 18.30)

KWIECIEŃ
3 Droga Krzyżowa Ulicami Miasta (godz. 19.00)
5 Niedziela Palmowa
9 Msza Krzyżma w Katedrze (Pielgrzymka ministrantów i marianek, godz. 9.30)
9 Msza Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.30)
10 Wielkopiątkowa procesja Mężczyzn (godz. 17.30)
10 Liturgia Męki Pańskiej (po procesji i Drodze Krzyżowej około godz. 18.30)
11 MSZA WIGILII PASCHALNEJ (godz. 20.00)
12 UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja (godz. 6.00)
25 Świętego Marka, procesja błagalna o urodzaje (godz. 6.00)
26 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej (godz. 11.30)

MAJ
Nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. (godz. 18.00)
1 Nabożeństwo przy kapliczce na ul. Kąpielowej – Helberg (godz. 15.00)
3 Procesja wokół kościoła z relikwiami św. Kandydy (godz. 10.00)
3 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 10.00)
3 Nabożeństwo przy kapliczce w Olszynce (godz. 15.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji parafian z Winiar (godz. 9.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji parafian z Nowych Kotkowic (godz. 16.30)
9 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji strażaków (godz. 11.00)
10 Procesja na Glinianą Górkę (godz. 8.30)
12 Bierzmowanie młodzieży (godz. 18.30)
17 Pierwsza Komunia Święta (godz. 10.00)
17 Nabożeństwo przy kapliczce w Nowych Kotkowicach (godz. 15.00)
18 – 20 Dni Krzyżowe z procesjami błagalnymi
21 Msza św. w intencji rolników z Winiar (godz. 6.30)
21 Msza św. w intencji rolników z Oraczy (godz. 9.00)
21 Msza św. w intencji parafian z Nowych Kotkowic (godz. 16.30)
21 Msza św. w intencji rolników z Głogowca (godz. 18.30)
21 Nabożeństwo przy kaplicy na Oraczach (w j. niemieckim, godz. 16.00)
22 – 30 Pielgrzymka do Medjugorie
24 Nabożeństwo przy kaplicy Dalnej w Głogowcu (godz. 15.00)
26 Msza św. w intencji Matek (godz. 8.30)
29 – 31 Wieczory dla Zakochanych – kurs przedmałżeński
31 Zesłanie Ducha Świętego

CZERWIEC
6 Spotkanie Młodych w Lednicy
11 Boże Ciało z procesją (godz. 8.30)
11 Biesiada Parafialna (od godz. 14.00)
22 Pielgrzymka młodzieży na Górę św. Anny (godz. 6.00)
24 Msza św. na cmentarzu o dobre urodzaje dla Parafian z Oraczy (godz.6.00), procesja
24 Msza św. o urodzaje dla mieszkańców Głogowca przy kapliczce (godz. 16.30)
26 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego (godz. 8.00)
28 pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Górze św. Anny

LIPIEC
Pielgrzymka do sanktuariów Krajów Nadbałtyckich (31.06 – 7.07)
5 pielgrzymka dzieci na Górze św. Anny
20 - 24 Święto Młodzieży na Górze św. Anny
26 Msza św. intencji kierowców i poświęcenie pojazdów (godz. 11.30)

SIERPIEŃ
2 Odpust Porcjunkuli w kościele klasztornym
14-16 Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP na Górze św. Anny
17-22 Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
15 Msza św. w intencji Parafian na Glinianej Górce (godz. 10.00)
23 Diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu
24 Msza św. w intencji chorych parafian i okazja do spowiedzi (godz. 9.00)
28 i 29 Odwiedziny chorych przed odpustem
30 ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. BARTŁOMIEJA (suma o godz. 11.30)
31 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu (godz. 18.30

WRZESIEŃ
1 Rozpoczęcie Roku Szkolnego (Msza św. o godz. 8.00)
14 Odpust kościoła Podwyższenia Krzyża św. na cmentarzu (godz. 18.30)
18 Czuwanie młodzieży ku czci św. Stanisława (godz. 19.30).
27 Dożynki parafialne – Oracze (godz. 10.00)

PAŹDZIERNIK
Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00
4 KIERMASZ Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego (godz. 10.00)
4 Odpust św. Franciszka w kościele klasztornym
7 Msza św. w intencji Róż Różańcowych (godz. 18.30)
11 Dzień Papieski
11 Msza św. w i intencji nauczycieli i katechetów (godz. 10.00)
12 Msza św. na cmentarzu za zmarłych parafian z Nowych Kotkowic (godz. 9.00)
18 Msza św. w intencji Służby Zdrowia (godz. 10.00)

LISTOPAD
1 Msza św. za zmarłych i procesja na cmentarzu (godz. 14.00)
1 Medytacja na cmentarzu prowadzona przez młodzież (godz. 18.30)
2 Msza św. na cmentarzu wojskowym w języku niemieckim (godz. 16.30)
od 2 Różaniec za zmarłych zalecanych i wypominanych (18.00)
9 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Winiar (godz. 9.00)
11 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 11.30)
16 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Oraczy (godz. 9.00)
22 Msza św. w intencji muzyków kościelnych ku czci św. Cecylii (godz. 10.00)
23 Msza św. na cmentarzu za ++ parafian z Głogowca (godz. 9.00)

GRUDZIEŃ
od 3 Roraty o godz. 17.00 (kazanie roratnie także podczas rannej Mszy św. o godz. 6.30)
7 ODPUST w kościele św. Mikołaja (godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 17.00 i 18.30)
8 Msza św. w intencji Dzieci Maryi godz. 17.00
10 ODPUST ku czci Matki Boskiej Loretańskiej w kościele klasztornym
18 Adwentowe czuwanie młodzieży (godz. 19.30)
25 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
28 Błogosławieństwo dzieci ku czci Świętych Młodzianków (godz. 10.00)
28 Msza św. i spotkanie byłych ministrantów i szafarzy (godz. 18.30)
od 28 Odwiedziny duszpasterskie, o 6.30 Msza św. w intencji odwiedzanych rodzin
31 Uroczyste Zakończenie Starego Roku (godz. 16.00)

Szafarze Komuni Świętej

Obecnie w naszej parafii mamy ich trzynastu. Najwięcej chorych odwiedza s. Dominika oraz s. Wincencja. W ZOL-u mocno angażuje się p. Stanisław.

Oto nazwiska naszych obecnych szafarzy: Piotr Samson, Andrzej Szała, Tomasz Tworzydło, Stanisław Duda, Adam Kochmaniewicz, S. Dominika Polak, s. Wincencja Krajczyk, Szymon Kochan, Artur Donath, Jarosław Pieścikowski, Waldemar Kurspiot, Edmund Kania i Hubert Gnilka.

 

Plan Duszpasterski 2018

ROK PAŃSKI 2018 W PARAFII ŚW. BARTŁOMIEJA W GŁOGÓWKU
Kalendarium duszpasterskie

TERMINY STAŁE

Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 8.30 niemiecka, 10.00, 11.30 i 16.00
Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.30 -
Msza św. szkolna czwartek o godz. 16.30 (16.00 spowiedź)
Msza św. dla młodzieży piątek o godz. 19.30
Okazja do spowiedzi w dni powszednie 30 minut przed nabożeństwami, a w niedziele 15 minut przed
Udzielanie chrztu Wigilia Paschalna, a także każdego miesiąca podczas sumy o godz. 11.30 w pierwszą niedzielę i w sobotę wieczorem przed trzecią niedzielą
Nauka przedchrzcielna w sobotę przed I niedzielą miesiąca o godz. 16.00
Msza św. za roczne dzieci II niedziela miesiąca o godz. 11.30
Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz LSO – I czwartek miesiąca
Adoracja Najświętszego Sakramentu (w intencji powołań) I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
Msza św. dla czcicieli NSPJ I piątek miesiąca o godz. 9.00
Odwiedziny chorych I piątek i I sobota miesiąca od godz. 8.00
Nabożeństwo do NMP po rannej Mszy św. w I sobotę miesiąca
Msza św. w intencji małżeństw i rodzin 25. dnia każdego miesiąca
Nauki przedmałżeńskie 3, 10, 17 i 24 marca oraz 6, 13, 22 i 27 października
(4 katechezy w sobotę o godz. 16.00 oraz trzy spotkania indywi-dualne w poradni)
25-27 maja w formie weekendu (w piątek od godziny 17.00, cała sobota, w niedzielę od rana do godz. 14.00, po uprzednim zapisaniu 406 92 05)
Nabożeństwa fatimskie każdego 13. dnia miesiąca przez cały rok godz. 19.00 (pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakra-mentu i okazja do sakramentu pokuty)
Roraty w adwencie o godz. 17.00

STYCZEŃ
Msze św. kolędowe o godz. 6.30 w intencji odwiedzanych rodzin
6 Kolędnicy misyjni (godz. 14.00 – 18.00)
7 Koncert chóru parafialnego Loreto, chóru Glogovia i orkiestry dętej (godz. 17.00)
14 Koncert kolęd Dzieci Małemu Jezusowi (godz. 17.00)
21 Festiwal kolęd orkiestry dętej z Krapkowic (godz. 17.00)

LUTY
11 – 13 Nabożeństwo czterdziestogodzinne
14 Środa popielcowa
14 – 18 REKOLEKCJE PARAFIALNE. Prowadzi ks. dr Zbigniew Grochowski, biblista
16 Czuwanie dla młodzieży (godz. 20.00)
Droga krzyżowa dla dzieci w piątki (godz. 16.30)
Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki (godz. 18.00)
Gorzkie żale w niedziele (godz. 15.00)

MARZEC
16 Ekstremalna Droga Krzyżowa (godz. 18.30)
19 Msza św. w intencji rzemieślników i mężczyzn i Bractwa św. Józefa (godz. 18.30)
23 Droga Krzyżowa Ulicami Miasta (godz. 19.00)
25 Msza św. w intencji kobiet o okazji uroczystości Zwiastowania NMP (godz. 10.00)
25 Niedziela Palmowa
28 Msza Krzyżma w Katedrze (Pielgrzymka ministrantów i marianek, godz. 9.30)
28 Msza Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.30)
30 Wielkopiątkowa procesja Mężczyzn (godz. 17.30)
30 Liturgia Męki Pańskiej (po procesji i Drodze Krzyżowej około godz. 18.30)
31 MSZA WIGILII PASCHALNEJ (godz. 20.00)

KWIECIEŃ
1 UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Rezurekcja (godz. 6.00)
25 Świętego Marka, procesja błagalna o urodzaje (godz. 6.00)
29 Procesja wokół kościoła z relikwiami św. Kandydy (godz. 10.00)
29 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej (godz. 11.30)

MAJ
Nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. (godz. 18.00)
1 Nabożeństwo przy kapliczce na ul. Kąpielowej – Helberg (godz. 15.00)
1 pielgrzymka Bractwa św. Józefa i rodzin do Jemielnicy
3 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 10.00)
3 Nabożeństwo przy kapliczce w Olszynce (godz. 15.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji parafian z Winiar (godz. 9.00)
4 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji parafian z Nowych Kotkowic (godz. 16.30)
5 Święcenia diakonatu w Opolu naszego kleryka Radosława Radziwonia
6 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji strażaków (godz. 11.30)
7 – 9 Dni Krzyżowe z procesjami błagalnymi
10 Msza św. w intencji rolników z Winiar (godz. 6.30)
10 Msza św. w intencji rolników z Oraczy (godz. 9.00)
10 Msza św. w intencji parafian z Nowych Kotkowic (godz. 16.30)
10 Msza św. w intencji rolników z Głogowca (godz. 18.30)
10 Nabożeństwo przy kaplicy na Oraczach (w j. niemieckim, godz. 16.00)
13 Procesja na Glinianą Górkę (godz. 8.30)
13 Nabożeństwo przy kapliczce w Nowych Kotkowicach (godz. 15.00)
15 Bierzmowanie młodzieży klas trzecich gimnazjalnych (godz. 18.30)
20 Zesłanie Ducha Świętego
20 Pierwsza Komunia Święta (godz. 10.00)
26 Msza św. w intencji Matek (godz. 8.30)
27 Nabożeństwo przy kaplicy Dalnej w Głogowcu (godz. 15.00)
25 – 27 Wieczory dla Zakochanych – kurs przedmałżeński
31 Boże Ciało z procesją (godz. 8.30)
31 Biesiada Parafialna (od godz. 14.00)

CZERWIEC
18 Pielgrzymka młodzieży na Górę św. Anny (godz. 6.00)
22 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego (godz. 8.00)
24 pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Górze św. Anny
25 Msza św. na cmentarzu o dobre urodzaje dla Parafian z Oraczy (godz.6.00), proce-sja
25 Msza św. o urodzaje dla mieszkańców Głogowca przy kapliczce (godz. 16.30)

LIPIEC
1 pielgrzymka dzieci na Górze św. Anny
Pielgrzymka do Fatimy (12 i 13 lipca w Fatimie)
16 - 21 Święto Młodzieży na Górze św. Anny
29 Msza św. intencji kierowców i poświęcenie pojazdów (godz. 11.30)

SIERPIEŃ
2 Odpust Porcjunkuli w kościele klasztornym
17-19 Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP na Górze św. Anny
13-18 Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
15 Msza św. w intencji Parafian na Glinianej Górce (godz. 10.00)
23 Diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu
24 i 25 Odwiedziny chorych przed odpustem
24 Msza św. w intencji chorych parafian i okazja do spowiedzi (godz. 9.00)
26 ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. BARTŁOMIEJA (suma o godz. 11.30)
27 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu (godz. 18.30)

WRZESIEŃ
3 Rozpoczęcie Roku Szkolnego (Msza św. o godz. 8.00)
14 Odpust kościoła Podwyższenia Krzyża św. na cmentarzu (godz. 18.30)
21 Czuwanie młodzieży ku czci św. Stanisława (godz. 19.30).
23 Dożynki parafialne – Winiary (godz. 10.00)
30 Kiermasz – Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego (godz. 11.30)

PAŹDZIERNIK
Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00
4 Odpust św. Franciszka w kościele klasztornym
7 Msza św. w intencji Róż Różańcowych (godz. 16.00)
8 Msza św. na cmentarzu za zmarłych parafian z Nowych Kotkowic (godz. 9.00)
14 Dzień Papieski
14 Msza św. w i intencji nauczycieli i katechetów (godz. 10.00)
21 Msza św. w intencji Służby Zdrowia (godz. 11.30)

LISTOPAD
1 Msza św. za zmarłych i procesja na cmentarzu (godz. 14.00)
1 Medytacja na cmentarzu prowadzona przez młodzież (godz. 18.30)
2 Msza św. na cmentarzu wojskowym w języku niemieckim (godz. 16.30)
od 2 Różaniec za zmarłych zalecanych i wypominanych (18.00)
5 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Winiar (godz. 9.00)
11 Msza św. w intencji Ojczyzny (godz. 11.30)
12 Msza św. na cmentarzu z proc. za ++ parafian z Oraczy (godz. 9.00)
19 Msza św. na cmentarzu za ++ parafian z Głogowca (godz. 9.00)
22 Msza św. w intencji muzyków kościelnych ku czci św. Cecylii (godz. 18.30)

GRUDZIEŃ

od 3 Roraty o godz. 17.00 (kazanie roratnie także podczas rannej Mszy św. o godz. 6.30)
6 ODPUST w kościele św. Mikołaja (godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.30, 17.00 i 18.30)
8 Msza św. w intencji Dzieci Maryi godz. 17.00
10 ODPUST ku czci Matki Boskiej Loretańskiej w kościele klasztornym
21 Adwentowe czuwanie młodzieży (godz. 19.30)
25 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
27 Msza św. i spotkanie w salce byłych ministrantów i lektorów (godz. 18.30)
28 Błogosławieństwo dzieci ku czci Świętych Młodzianków (godz. 10.00)
od 27 Odwiedziny duszpasterskie, o 6.30 Msza św. w intencji odwiedzanych rodzin
31 Uroczyste Zakończenie Starego Roku (godz. 16.00)

Światowe Dni Młodzieży w Panamie od 15 do 30 stycznia 2019

Renowacja